MOCARTA un ŠTRAUSA SERENĀDES KOKIEM

Serenades_kokiem_kvadr

Serenades_kokiem_kvadrKAMERMŪZIKA

Ģeniālais klasiķis Volfgangs Amadejs Mocarts un, iespējams, pēdējais dižais romantiķis Rihards Štrauss vienā koncertprogrammā. Mocarta laikā serenāde bija populārs skaistā pievakarē spēlējamu muzikālo apsveikumu žanrs, savukārt Štrausa laikā serenāde jau pamazām kļuva par eksotisku greznumlietu, kurai piešķirams laikmetam atbilstošs veidols. 

LNSO koka pūšaminstrumentālisti pēc ilgāka pārtraukuma atkal apvienojušies palielā instrumentu ansamblī, un nu mums būs gods dzirdēt, kā vienkop muzicē LNSO flautu, oboju, klarnešu, fagotu un mežragu grupu lieliskie pārstāvji. Šis apvienošanās darbs norit teicama profesionāļa, LNSO galvenā diriģenta asistenta Gunta Kuzmas vadībā.


Savam renesanses koncertam LNSO koka pūšaminstrumentālisti izvēlējušies serenādes žanru un divus ievērojamus komponistus – Volfgangu Amadeju Mocartu un Rihardu Štrausu. Mocarta serenādes ir visai dažādas savās noskaņās, un neapšaubāmi viena no dāsnākajām un skaistākajām ir t. s. Gran partita ar neticami daiļo AndanteRihards Štrauss komponējis vairākus darbus 13 pūšaminstrumentālistiem, un šajā LNSO programmā iekļauta 1881. gadā komponētā Serenāde Mibemolmažorā op. 7 – komponists tobrīd ir 17 gadus vecs.

Guntis Kuzma ir izcils klarnetists, kurš beidzamajos gados pievērsies simfoniskā orķestra diriģēšanas studijām un jau apliecinājis sevi vairākās LNSO un Sinfonietta Rīga koncertprogrammās kā iejūtīgs solistu pavadītājs instrumentālu koncertžanra darbu atskaņojumā un prasmīgs simfoniskā orķestra vadītājs.

16 Apr

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Diriģents

Guntis Kuzma

Atgriezties uz Koncertiem