SIMRIT LIVE IN CONCERT. SAKRĀLĀS UN ETNISKĀS MŪZIKAS KONCERTS

simrit

Ir mākslinieki, kuri spēj no jauna viest uzticību gadsimtiem senām meditācijām, liekot ikvienam – no popmūziķa līdz teātra apmeklētājam ‒ neglābjamai iemīlēties senlaiku zintnieku vārdos. Ir mākslinieki, kuru klātbūtne reizē aizrauj un veldzē dvēseli, kuri saklausa rezonansi, kas spēj vienot kontinentus un cilvēkus.

Viena no tādiem māksliniekiem ir dziedātāja un dziesmu autore Simrita (Simrit Kaur). Viņa ir dzimusi Grieķijā, Atēnās, bet vēlāk caur adopciju nonākusi jaunā ģimenē un uzaugusi Amerikas dienvidos. Simritas mūzika un personība ir piesaistījusi tādu mākslinieku atzinību kā Stīvens Tailers no grupas Aerosmith un Belinda Kārlaila, kuru pazīstam no Go-Go’s. Simritas mūziku raksturo satura dziļums, neatkārtojams skaistums, psihodēliska gaisotne un kaut kas tāds, kas pavisam noteikti paliek prātā.

Simrita ir smēlusies iedvesmu no senās Bizantijas un Grieķijas dziedājumu harmoniskā skaistuma un melodiskā jutīguma, ar kuriem viņa ir uzaugusi. Šo mantojumu papildina Rietumāfrikas perkusiju enerģija, ko viņa ir studējusi vēlāk. To visu mūziķe prot meistarīgi sakausēt kopā ar nemitīgi pilnveidoto dažādu tradīciju vokālo meistarību un klavierspēli, kas palīdz Simritai un viņas grupai šķetināt mistiskās dzejas šķautnes un arvien tuvoties gara sakņu būtībai.

Simritas balss unikālais skanējums un mākslinieciskais ieguldījums ir iedvesmojis un paplašinājis pasaules mūzikas robežas, atmetot senas konvencijas. Viņa sajauc filozofiskus apgalvojumus ar ēteriskiem, emocionāliem aranžējumiem, pārvērš 16. gs. Gurmukhi dzeju hipnotiskās dziesmās, attīsta himniskas melodijas un veido episkas skaņu ainavas, ko caurstrāvo mantras. Viņa prot mūsdienīgajā iepludināt būtisko un dziļo, seno un svēto.

 

Koncertu organizē: Biedrība “Austrumu kultūras centrs”

13 Sept

19.30 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Atgriezties uz Koncertiem