SINFONIETTA RĪGA UN ČECHOMOR

chehomor

Mūziķi:
Folkroka grupa „Čechomor“
Sinfonietta Rīga
Diriģents Normunds Šnē

Atzīmējot Čehoslovākijas dibināšanas 100. gadadienu un “Prāgas pavasara” 50. gadadienu, šī gada jūnijā Čehijas Republikas un Slovākijas republikas vēstniecības rīko Čehijas un Slovākijas kultūras nedēļu. Viena no nozīmīgākajām šī notikuma norisēm – čehu folkroka grupas “Čechomor” un kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” kopīgi veidotā koncertprogramma.

Folkroka grupa „Čechomor“ šogad svin 30 gadu radošā darba jubileju. Plašu atpazīstamību savā dzimtenē grupa guvusi ar spilgtiem un oriģināliem čehu tautas mūzikas aranžējumiem. Par pavērsiena punktu grupas radošajā darbībā uzskatāms 2001. gads, kad sadarbībā ar britu rokmūziķi Džezu Koulmenu (Jaz Coleman) tika īstenots apjomīgs muzikāls projekts ar simfonisko orķestri, kas vainagojās ar mūzikas ierakstu albuma „Pārvērtības“ (Proměny) izdošanu. Albumā iekļautie skaņdarbi ir komponista Leoša Janāčeka vākto čehu tautas dziesmu aranžijas.

„Čechomor“ un „Sinfonietta Rīga“ koncertprogrammā, kas vienlaikus ir arī veltījums Latvijas valsts simtgadei, tiks atskaņoti skaņdarbi no skaņu ierakstu albuma „Pārvērtības“. Pie orķestra diriģenta pults – Normunds Šnē.
„Čechomor“ radošais dzinējs ir Karels Holass (Karel Holas) un Františeks Černijs (František Černý). „Čechomor“ sastāvā darbojas pieci mūziķi instrumentālisti, kā arī dziedātāja Martina Partlova.

 

Koncerta organizators: VSIA “Latvijas koncerti”

 

 

19 Jūn

18.00 / otrdiena / Rīga, Lielā ģilde

Atgriezties uz Koncertiem