STĪGU KVARTETS 3+1

3+1_kvadr

Programma ar dažādībām no Austrijas un Spānijas. Hoakino Turina un Enrike Granadoss ir 20. gadsimta pirmās puses spāņu nacionālās klasiskās mūzikas identitātes tapšanas stūrakmeņi. No Turinas daiļrades mūziķi izvēlējušies spāniski krāsoto “Torero lūgšanu” un no Granadosa – reti skanošo eleganto Klavierkvintetu. Savukārt Vīnes klasicismu pārstāvēs pusaugu Bēthovena simpātiskais Klaviertrio Do mažorā un programmas magnum opus – diviem pianistiem sacerētā Šūberta Fantāzija fa minorā, kas rakstīta it kā ar eņģeļa roku.


Enrike Granadoss ir mūsu uzmanības vērts kā viens no 19. un 20. gadsimta mijas ievērojamākajiem Spānijas mūzikas darbiniekiem – Eiropā viņu pazina kā izcilu pianistu, Spānijā viņš atzīstami strādāja kā mūzikas pedagogs un pianisma mācībrakstu autors. Granadosu sauca par spāņu Grīgu, taču jāteic, ka Klavieru kvartetā gan spānisku noskaņu diez ko daudz vis neatradīsim, bet – tas ir brīnišķīgs labas kamermūzikas paraugs, turklāt jāņem vērā, ka to spēlēs izcili mūziķi, kas jau iepriekšējo sezonu kamermūzikas koncertos rādījuši elpu aizraujošu sniegumu.

Komplektā ar Granadosu labi sader jaunā Bēthovena klaviertrio un Granadosa kolēģa Turinas žanra aina – toreadora lūgšana un sakramenta saņemšana pirms satikšanās ar vērsi, savukārt Šūberta Fantāzija ir pilnīgi no citas pasaules. Ir pieņēmums, ka šī fantāzija veltīta Šūberta slepenajai pasijai Karolīnei Ešterhāzi, un te labi piederas teorija, ka fa minors – šī opusa pamattonalitāte – esot bezcerīgas mīlestības skaņkārta.

26 Marts

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Liene Neija-Kalniņa -

Beāte Račko -

Arigo Štrāls - Grupas koncertmeistars

Diana Ozoliņa - Grupas koncertmeistare

Edgars Tomševics -

Programma

  • Ludvigs van Bēthovens,
  • Enrike Granadoss,
  • Francis Šūberts,
  • Hoakins Turina.
Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt bērnu atbilstību un spēju noklausīties programmu, netraucējot citiem koncerta apmeklētājiem .

Nepilnu stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.18 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Visi kārtibas noteikumi

Atgriezties uz Koncertiem