LNSO logo

Trio NYX – flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska, pianiste Ieva Sarja – aicinājušas sabiedrībā klarnetistu Mārtiņu Circeni un izveidojušas brīnišķīgu programmu no skaistiem retumiem, kuru autori ir uz romantiskām rotaļām noskaņoti francūži Forē, Mijo un Onegērs, kā arī “flautas Bēthovens” Kūlavs, zobenu dancinātājs Hačaturjans un amerikāņu kombinētājs Pols Šenfīlds.

Anete Toča ir LNSO mūziķe un Profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” flautu grupas koncermeistare, darbīga kamermūziķe, kas devusi būtisku ieguldījumu arī mūzikas pedagoģijas darbā. Aizrautīgā kamermūziķe Tatjana Ostrovska ir LNSO II vijoļu grupas mūziķe, Lielajai mūzikas balvai 2013 par izcilu darbu ansamblī nominētais Mārtiņš Circenis ir LNSO klarnešu grupas koncertmeistars, savukārt pianiste Ieva Sarja ir Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas kameransambļa skolotāja un klavierspēles pedagoģe Pāvula Jurjāna mūzikas skolā.


Rotaļīgums, maigums, viegli ornamentēta aizsapņošanās, dejas armēņu un ebreju ritmos – tāds ir trio NYX jaunās programmas diapazons. Koncerta pirmajā daļā – franču mūzika. Artura Onegēra Rapsodija ir muzikālās elegances paraugstunda, Dariusa Mijo svīta mirdz omulīgā un mazliet ironiskā asprātīgumā, savukārt Gabriela Forē “Dollijas svīta” rāda mums, ar kādiem dzīvnieciņiem un mīļvārdiņiem saistījās trīs četrus gadus vecas franču meitenītes jeb Dollijas intereses 19. gadsimta pašās beigās.

Otrās daļas sākumā skanēs Frīdriha Kūlava klasicistiski skaidrā un teicami būvētā mūzika, atgādinot par šo mūsdienās mazliet piemirsto Dānijas komponistu, ko sauca par “flautas Bēthovenu”, jo daudzos viņa darbos godā likts tieši šis instruments. Arama Hačaturjana trio ieviesīs programmā armēniskas vinjetes, savukārt amerikāņa Pola Šenfīlda mūzikā būs labi saklausāma viņa īpašā interese par Talmudu un ebreju muzikālajām vērtībām. Kopumā visa šī programma uzbūvēta tā, lai klausītājs pilnā mērā novērtētu labas kamermūzikas un šo lielisko mūziķu kvalitātes – atsperīgu saspēli, labskanīgus tuvplānus un spēju nezaudēt muzikālās sarunas asumu jebkādā instrumentu salikumā.

15 Janv

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Tatjana Ostrovska -

Anete Toča -

Mārtiņš Circenis - grupas koncertmeistars

Programma

  • Arams Hačaturjans
  • Bruno Mantovani
  • Dariuss Mijo u.c.

Atgriezties uz Koncertiem