Virtuves revijaLNSO KAMERMŪZIKA

Virtuves_revija_LNSO

Ciklā “LNSO kamermūzika” mūs gaida pavasarīgs piedzīvojums virtuvē – programmas centrā likta svīta no Bohuslava Martinū franciski elegantā un naivi dzīvespriecīgā baleta “Virtuves revija” (1927).

Stāsts vienkāršs un sens – par mīlestību, greizsirdību un salabšanu. Kastrolītes un Vāciņa saderināšanos apdraud Putotājs. Kastrolīte ļaujas Putotāja glaimiem, pa to laiku Trauklupatiņa raida maigus skatienus Vāciņa virzienā, bet to nevar paciest Slotaskāts, kurš izaicina Vāciņu uz divkauju. Galu galā izrādās, ka Kastrolītei tomēr pietrūkst Vāciņa naivās uzmanības, bet Vāciņš kaut kur pazudis. Kad viņš spēji parādās (netiek paskaidrots, kur bijis), ir atkal miers un mīlestība virtuvē, un arī Slotaskāts un Trauklupatiņa ir mīlaspilnā saskaņā.

Līdzās Martinū dzirkstošajam divertismentam – ungāra Bēlas Bartoka uzmundrinošās “Rumāņu dejas” vijolei un klavierēm, rumāņa Džordžes Enesku noskaņās strauji mainīgā “Leģenda” trompetei un klavierēm, ungāra Zoltāna Kodāja Sonatīne čellam un klavierēm, Čehijas savdabja Ervina Šulhofa Duets vijolei un čellam, un visubeidzot – pasaules pilsoņa Igora Stravinska svīta no baletoperas “Stāsts par zaldātu”, kurā Zaldāts pārdod Nelabajam dvēseli, ko simbolizē vijole, un pretī dabū grāmatu, kas pareģo nākotni. Seko peripetijas ar Princesi, Zaldāts pārkāpj vienošanos ar Nelabo un brīdī, kad mīlas laime jau tuvu, tiek parauts uz elli.

Programmas veidotāji saka: “Līdzās dažādajām slāviskā temperamenta nokrāsām visus šos komponistus vieno piedzimšana 19. gadsimta nogalē, bet koncertā labi varēs dzirdēt, cik dažādos virzienos viņi aizgājuši.”

Mūziķu loks te spožs: uzstāsies LNSO koncertmeistars Georgs Sarkisjans, LNSO čellu grupas koncertmeistare Ieva Upatniece, LNSO pirmā klarnete Mārtiņš Circenis, LNSO pirmais fagots Jānis Semjonovs, LNSO pirmā trompete Jānis Porietis un ar LNSO mūziķiem allaž labā saskaņā esošā pianiste Agnese Egliņa.

11 maijs

19.00 / ceturtdiena / Rīga, Lielā ģilde

Solists/-i

Mārtiņš Circenis - grupas koncertmeistars

Jānis Semjonovs - Fagots

Jānis Porietis - grupas koncertmeistars

Georgs Sarkisjans - LNSO koncertmeistars

Ieva Upatniece - Grupas koncertmeistare

Agnese Egliņa - klavieres

Programma

  • Bēla BARTOKS “Rumāņu dejas” vijolei un klavierēm
  • Džordže ENESKU “Leģenda” trompetei un klavierēm
  • Zoltāns KODĀJS Sonatīne čellam un klavierēm
  • Bohuslavs MARTINŪ “Virtuves revija” vijolei, čellam, klarnetei, trompetei, fagotam un klavierēm
  • Igors STRAVINSKIS “Stāsts par zaldātu” vijolei, klarnetei un klavierēm
  • Ervins ŠULHOFS Duets vijolei un čellam

Atgriezties uz Koncertiem