Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
ENG
Lielās Ģildes telpu noma koncertiem un pasākumiemPakalpojumiPasākumu portfolioKontakti
Lielās Ģildes telpu noma koncertiem un pasākumiem
Lielā Ģilde, viena no senākajām un interesantākajām Rīgas ēkām, atrodas Vecrīgā starp Zirgu, Amatu un Kalēju ielām. Tās pirmsākumi iesniedzas XIV gadsimtā, kad šeit sāka pulcēties vācu tirgotāju ģilde. Arī vēlākajos gadsimtos Lielā Ģilde allaž bijusi atvērta kultūras, sabiedriskiem un saviesīgiem pasākumiem. Mūsu telpas svinīgiem un lietišķiem pasākumiem – koncertiem, konferencēm, semināriem, ballēm, kāzām, kā arī citiem publiskiem un privātiem notikumiem piedāvājam arī šodien.

Lielā zāle

Atrodoties pašā Rīgas centrā – Vecrīgā – Lielās Ģildes koncertzāle vienmēr bijusi kultūras un sabiedriskās dzīves centrā. Uz Lielās Ģildes skatuves spožu karjeru sākuši daudzi Latvijas klasiskās, vieglās mūzikas, un deju mākslinieki. Teicamā zāles akustika ir pazīstama kopš 1963. gada, kad pēc arhitekta Modra Ģelža projekta tā ieguva patreizējo arhitektonisko veidolu. Zālē ir 670 sēdvietas – 340 zālē un 330 balkonā, savukārt skatuve ir 224 kv.m liela, trīs līmeņos.
Skatīt: bildes: 2


Minsteres zāle

Minsteres zāle, kas būvēta 1330. gadā,vēl šobrīd atrodas Lielajā Ģildē, un ir Baltijas valstu senākā funkcionējošā sabiedriskās ēkas daļa. Minsteres zālē saglabājies arī 1646. gadā iebūvētais muzikantu balkoniņš, kur spēlēja pilsētas muzikanti, un 1898. gadā uz sienām uzgleznotie Hanzas pilsētu ģerboņu attēli. Zāle piemērota koncertu, semināru, un saviesīgu pasākumu rīkošanai, tās platība – 242 kvadrātmetri.
Skatīt: bildes: 5Baltā zāle

Baltā zāle, kas celta 19. gs., piemērota koncertu, semināru, saviesīgu pasākumu un kāzu ceremoniju rīkošanai. Zāles platība – 187 kvadrātmetri.


Kamīnzāle

Kamīnzāle, agrāk saukta par Līgavas kambari, celta 1521. gadā. Zāles lielākā vērtība ir tās kamīns, kas darināts 1633. gadā. Kamīnzāle, kuras platība ir 67 kvadrātmetri, piemērota pasākumiem kopā ar Minsteres un Balto zāli, kā arī atsevišķām nelielām svinībām. Koncertu starpbrīžos šeit iespējams baudīt šampanieti slēgtā lokā.