Lielā ģilde


    Notice: Undefined variable: achors in /srv/users/serverpilot/apps/lnso/public/wp-content/themes/lnso/template-parts/page-anchors.php on line 177

TELPU NOMA

Lielā ģilde ir viena no senākajām un skaistākajām Rīgas koncertzālēm, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mājvieta, iecienīta apskates vieta galvaspilsētas viesiem un, protams, nemainīgs klasiskās mūzikas koncertu apmeklētāju tikšanās punkts.

Lielās ģildes telpas piemērotas visdažādāko kultūras pasākumu rīkošanai (koncertiem, izrādēm, filmu demonstrēšanai), korporatīvajiem pasākumiem, konferencēm un semināriem.

Katra rīkotāja vārdi, meklējot telpu svinību norisei, ir “vēlos kaut ko ļoti īpašu”.

Kas īpašs tieši Lielajā ģildē?

Ienākot Lielās ģildes telpās, sākas ceļojums laikā. Jūsu iztēle, mūsu atbalsts – un svinību dalībnieki nonāks jūsu izvēlētajā sižetiskajā virpulī.

Lielā ģilde ir 14. gadsimta kultūrvēsturisks piemineklis, kurā savs īpašs vēstījums ir ikvienam interjera elementam – kokgriezumiem, logu mozaīkām un laikmetu ritumu vērojošajām lustrām.

TELPU ĪRE

LIELĀ ZĀLE

669 sēdvietas – 340 zālē un 329 balkonā

Zāles platība 320 m2

Skatuves izmērs 224 m2 (platums 18 m, dziļums 12 m)

 

MINSTERES ZĀLE

Zāle piemērota koncertu, semināru, un saviesīgu pasākumu rīkošanai.

Zāles platība – 242 m2.

BALTĀ ZĀLE

19. gs. celtā Baltā zāle piemērota koncertu, semināru, saviesīgu pasākumu un kāzu ceremoniju rīkošanai.

Zāles platība – 187 m2.

 

KAMĪNZĀLE

Kamīnzāle, agrāk saukta par Līgavas kambari, celta 1521. gadā. Zāles lielākā vērtība ir kamīns, kas darināts 1633. gadā. Kamīnzāli, kuras platība ir 67 m2, var noīrēt pasākumiem kopā ar Minsteres zāli un Balto zāli, un to var nomāt arī atsevišķi – nelielām svinībām. Koncertu starpbrīžos šeit iespējams baudīt šampanieti slēgtā lokā un, ja vēlaties, – pie iekurta kamīna.

Zāles platiba 67m2.

 

 

 

PASĀKUMU ORGANIZĒŠANA

Lielā ģilde ir ne tikai pasākumu norises vieta, tā ir arī mājvieta valsts galvenajam simfoniskajam orķestrim, tāpēc telpām ir īpaša gaisotne. Ikviens darbinieks gādās, lai arī jūs Ģildē viegli varētu atrast nepieciešamo, neapmaldīties trepju vītnēs un neiegrimt orķestra mēģinājuma skaņu valdzinājumā, jo, ļoti iespējams, ka tieši mūzikas skaņas no Lielās zāles būs dzirdamas, kad pirmo reizi atnāksiet apskatīt telpas.

 

Papildus nodrošinām arī pasākuma plānošanas pakalpojumu – Lielās ģildes personāls palīdzēs ar ieteikumiem scenārija izveidē, telpu noformējuma stilistikā, mākslinieciskās programmas sastādīšanā utt. Piedāvājam arī fotogrāfa pakalpojumus, lai iemūžinātu jūsu pasākuma spilgtāko sajūtu brīžus.

Pieteikties

Sazinieties ar mums, lai iegūtu plašāku informāciju par telpu pieejamību, rezervācijas laikiem un izmaksām.

Klientu servisa daļas vadītāja

elina_hermansone_3_ok
Elīna Hermansone

E-pasts: elina.hermansone@lnso.lv

Tel.: 67559437

Pasākumu organizatore

rolanda_tetere_3
Rolanda Tetere

E-pasts: rolanda.tetere@lnso.lv

Tel.: 67559440, 29120276

IMG_5120_01_BW
Mariona Baltkalne

E-pasts: mariona.baltkalne@lnso.lv

Tel.: 67559433, 26594947

Lietas, kas būtu jāatceras pirms DOŠANĀS uz KONCERTU!

Uz vakara koncertiem, kas paredzēti pieaugušo auditorijai, lūdzam vecākus izvērtēt bērnu atbilstību un spēju noklausīties programmu, netraucējot citiem koncerta apmeklētājiem .

Nepilnu stundu pirms LNSO simfoniskās mūzikas koncertiem plkst. 18.18 Baltajā zālē notiek “Pirmskoncerta sarunas”, kuru laikā LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis kopā ar kādu ekspertu runā par vakara koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu rašanās laikmetu, opusu tapšanas apstākļiem un komponista radošo biogrāfiju. Šīs sarunas noteikti papildinās un bagātinās jūsu koncertpieredzi. “Pirmskoncertu sarunās” ieeja ir bez maksas.

Vairums koncertu notiek divās daļās. Starpbrīžu garums parasti ir no 15 līdz 20 minūtēm. Par koncertu daļu skaitu jūs uzzināsiet koncerta programmiņā.

Koncertiem parasti ir sagatavotas nelielas programmas burtnīcas, kur lasāma izsmeļoša informācija par izpildāmajiem skaņdarbiem, solistiem un diriģentu. Šeit arī atrodama skaņdarbu un to daļu secība.

Programmiņas ir iespējams saņemt par velti vestibilā pie zāles vai no vietu ierādītājiem zālē.

Lielajā ģildē mēs lūdzam ēdienus un dzērienus zālē neienest, jo tas var traucēt jums un apkārtējiem pilnvērtīgi baudīt koncertu.

Bez saskaņošanas ar administrāciju koncerta laikā aizliegts fotografēt, filmēt vai veikt audioierakstus. Šāda rīcība ir pretlikumīga, jo pārkāpj komponistu autortiesības un mūziķu atskaņotājtiesības.

Ja, pērkot biļeti, esat reģistrējis savu vārdu un uzvārdu, nozaudēto vai mājās aizmirsto biļeti būs viegli atjaunot, dodoties uz kasi un nosaucot savu vārdu. Lūgums to darīt savlaicīgi, jo biļetes atjaunošana aizņems brīdi laika. Ja biļetes pirkšanas brīdī neesat nosaukuši savus datus, biļeti atjaunot diemžēl nebūs iespējams. Tādēļ aicinām, pērkot biļeti, pirkumu reģistrēt uz sava vārda.

Dodieties pie kāda no biļešu kontrolieriem un atstājiet sava līdznācēja biļeti, nosaucot viņa vārdu. Ja visas koncerta biļetes atrodas pie kavētāja, tad jums līdz ar viņu nāksies gaidīt pirmā skaņdarba beigas vai starpbrīdi.

Līdzpaņemtos ziedus, kas paredzēti pasniegšanai solistiem, diriģentam vai komponistam, jūs varat nodot garderobistiem. Viņi parūpēsies lai koncerta laikā ziedi būtu ūdenī un pēc skaņdarba tiktu uz skatuves pasniegti paredzētajam māksliniekam. Ja vēlaties ziedus pasniegt paši, lūdzu, dariet to!

Lielajā ģildē tualetes atrodas pagrabstāvā aiz garderobēm. Ienākot koncertzālē, jūs tās atradīsiet kreisajā pusē. Pirmās ir kungu tualetes, bet tālākajā stūrī – dāmu tualetes.

Tuvākie koncerti

LNSO

16Dec

Ziemassvētku festivāls. Mocarts, Britens un Čaikovskis

KRISTOF POPPEN 400 400

16Dec

MENDELSZONA UVERTĪRA UN MOCARTA “PRĀGAS SIMFONIJA”

VIVALDI-RIGA-WEB

17Dec

ANTONIO VIVALDI. DEBESIS UN ZEME

Arturs-Maskats-foto-Aiga-Redmane-04

20Dec

EIROPAS ZIEMASSVĒTKI. ARTURA MASKATA JUBILEJAS KONCERTS