LNSO BRASS BAND – KRĀŠŅS AKCENTS PELĒKAJĀ FEBRUĀRĪ!

24.01.2016 jaunumi, ziņas
Brassband_kvadr

LNSO metālpūtēji ir vitāli puiši – viņi prot pozitīvi uzlādēt savu klausītāju. To apliecināja publikas reakcija iepriekšējā LNSO Brass Band koncertā 2014. gada janvārī, un nu tapusi jauna programma, ko iestudēs LNSO asistendiriģents Guntis Kuzma un diriģēs izcils viesis no Nīderlandes Josts Smētss.

Holandiešu diriģents un tubists Josts Smētss, I prēmijas ieguvējs Kordovas diriģentu konkursā 2013 un Groningenes Aa kamerfilharmoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs ar lieliskiem panākumiem savas neilgās diriģenta karjeras laikā diriģējis orķestrus Čehijā, Krievijā, Nīderlandē, Slovēnijā, Spānijā, Ukrainā un Vācijā.

Kritikās lasām, ka Smētss diriģē ar vibrējošu enerģiju, taču bez galējībām, ka viņa entuziasms ir iedarbīgs un aizraujošs, ka viņa diriģēšanas stils ir harismātisks un maģiski iedarbojas uz orķestri.

Diriģēšanas studiju gaitās Josts Smētss ir pateicīgs Edo de Vārtam un Mihailam Jurovskim par meistarklasēs gūtajām zināšanām.

Mūziķa karjeru Josts Smētss sāka kā tubists. Viņš studēja Ķelnes Mūzikas augstskolas Āhenes nodaļā. Kopš 1996. gada Smētss ir Nīderlandes SO Enshedē galvenais tubists un kopš 1999. gada – pirmais tubists Limburgas SO Māstrihtā. 2000. gadā Smētss sāka pedagoga karjeru Enshedes konservatorijā, kur pie viņa mācījās un pilnīgi jaunu pasauli sev atklāja LNSO pirmais tubists Raivis Māgurs.

Gadu gaitā Josts Smētss spēlējis Amsterdamas Concertgebouw orķestrī, Nīderlandes FO, Hāgas FO, Šlēzvigas-Holšteinas mūzikas festivāla orķestrī u. c. Viņam bijis gods muzicēt Bernarda Haitinka, Valērija Gergijeva, Jevgeņija Svetlanova, Genādija Roždestvenska, Šarla Dituā, Nēmes Jervi, Marinas Olsopas, Jāpa van Zvēdena, Dmitrija Kitajenko, Leonarda Slatkina u. c. lielu meistaru vadībā. Josts Smētss koncertējis Eiropā, Krievijā, ASV, Indonēzijā un Japānā.

Programmas izvēle šoreiz bija Josta Smētsa ziņā, un izskatās, ka mūs gaida pievilcīgi daudzkrāsains vakars. Viss sāksies ar Žana Sibēliusa populāro “Somiju”, protams, pārlikumā pūtējiem. Turpinājumā – brīnumskaistā melodija “Nimrods” no Edvarda Elgara draugu portretu svītas Enigma Variations. Ne mazāk sirdi kustinoša ir Dmitrija Šostakoviča “Romance” no mūzikas kinofilmai “Dundurs”, un, lai vakars nekļūtu pārlieku sentimentāls, pirmās daļas noslēgumā baudīsim mežonīgi austrumniecisku “Bakhanāli” no Sensānsa operas “Samsons un Dalila”.

Koncerta otrajā daļā – Džuzepes Verdi operu populāru melodiju popūrijs, valdzinoši bezkaunīgais Kurts Veils ar “Trīsgrašu operas” hitiem un skaistās jūtu vētras no Astoras Pjacollas tango operitas “Buenosairesas Marija”.

Būs prieks ļauties mežragu, trompešu, trombonu un tubas mirdzošajam spēkam!

KONCERTS 25. februārī plkst. 19.00 Lielās ģildes Lielajā zālē

Biļetes nopērkamas Lielās ģildes biļešu kasē, citās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā: http://www.bilesuparadize.lv/events/perf/9556

 

 

AtgrieztiesLasīt vairāk

Pianista Georgija Osokina un LNSO koncertu diriģēs izcilais Lio Kuokmans

11.11.19.

15. novembrī uz Lielās ģildes skatuves skanēs pianista Georgija Osokina un LNSO koncerts, kuru diriģēs izcilais Honkongas diriģents Lio Kuokmans […]

Lasīt vairāk

“LeNeSOns un pasaku tēli”. Atskats

03.11.19.

2. novembrī koncertcikla “LeNeSOns” ietvaros Lielajā ģildē bija iespēja redzēt īpašu koncertizrādi gan lieliem, gan maziem – “LeNeSOns un pasaku […]

Lasīt vairāk

LNSO kamermūzikas koncerts “Sarkisjans un Bahs”. Atskats

01.11.19.

  31. oktobrī Lielajā ģildē izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistara Georga Sarkisjana koncerts. Vijolnieks sagatavojis jaunu soloprogrammu, kurā skanēja par mūzikas […]