LNSO “Koncertsarunās ar Goran Gora” – klarnetiste Anna Gāgane un Mocarta populārā 40. simfonija

03.04.2018 jaunumi, ziņas
Anna_Gagane

Uz LNSO cikla “#Koncertsarunas ar Goran Gora” šīssezonas noslēguma koncertu 5. aprīlī aicinām visus, kas īsti nav izjutuši simfoniskās mūzikas koncertu burvību un uz klasiskās mūzikas pasauli vēlas doties ceļveža pavadībā. Koncertsarunu vadītājs – populārais dziesminieks Goran Gora – šoreiz dalīs uzmanību starp klasisku hitu un laikmetīgu kompozīciju. Programmā zviedru mūsdienu komponista Andersa Hillborga Klarnetkoncerts Peacock Tales ar Annas Gāganes solo un Volfganga Amadeja Mocarta populārā Simfonija solminorā KV 550.

Zviedru mūsdienu komponists Anderss Hillborgs ir pārsteigumu meistars, un viņa Klarnetkoncerts Peacock Tales ir muzikāla izrāde, kur jaunajai klarnetistei Annai Gāganei būs iespēja parādīt gan mūziķes, gan aktrises talantu, iejūtoties pāva lomā, uzstājoties ar masku un mazliet arī dejojot.

Anna Gāgane saka: “LNSO ir pirmais profesionālais simfoniskais orķestris, kurā esmu spēlējusi. Toreiz pat sapņos nerādījās, ka stāvēšu orķestra priekšā, turklāt atskaņojot skaņdarbu, kas ir tik liels pārbaudījums. Hillborga koncerts ir viens no nedaudzajiem laikmetīgajiem klarnetkoncertiem, kas parāda tik plašas šī instrumenta tehniskās iespējas un prasa no atskaņotāja lielu uzdrīkstēšanos. Tāpēc vēl jo vairāk priecājos, ka klausītājus varēšu aizraut kopā ar tik azartisku orķestri.”

Savukārt no klasiskām vērtībām uzmanības lokā šoreiz Volfganga Amadeja Mocarta populārā Simfonija solminorā, ko esam paraduši saukt par četrdesmito un kuras sākumtaktis vēl pirms samērā nedaudziem gadiem bija iecienīts mobilo tālruņu zvana signāls. Šo klasiskās mūzikas hitu šoreiz dzirdēsim diriģenta ceļu nesen sākušā Kārļa Kundrāta lasījumā.

Klarnetiste Anna Gāgane guvusi panākumus vairākos starptautiskos konkursos, toskait Jurjānu Andreja VI starptautiskajā koka pūšaminstrumentu konkursā ieguvusi II vietu un saņēmusi speciālbalvu – iespēju uzstāties ar LNSO. Studē pie viena no labākajiem pasaules klarnetistiem Fransuā Bendas. Anna spēlējusi Liepājas SO, Latvijas Nacionālajā SO, Sinfonietta Rīga, Lībekas FO, Igaunijas Festivāla orķestrī, Šlēzvigas-Holšteinas Festivāla orķestrī un Argovia Philharmonic. Patlaban ir praktikante Bernes SO. Orķestros gūtā pieredze devusi iespēju sadarboties ar daudziem starptautiski atzītiem diriģentiem, kuru skaitā ir Nēme Jervi, Pāvo Jervi, Mario Venzago, Simona Jangu u. c. Līdztekus studijām un spēlei orķestrī Anna iesaistās kamermūzikas projektos, atskaņo latviešu komponistu jaundarbus un uzstājas kā soliste ar orķestri.

Kārlis Kundrāts par pamatnodarbošanos izvēlējies diriģenta arodu, taču ir prasmīgs arī kā vokālās un instrumentālās mūzikas izpildītājs. Senās mūzikas vokālā ansambļa Ars Antiqua Riga un kamerkora Ave Sol mākslinieks. Piedalās programmās ar Valsts akadēmisko kori “Latvija” un Latvijas Radio kori. Kopš 2015. gada Rīgas Operetes teātra koncertmeistars un asistentdiriģents, no 2016. gada “Rīgas kamerorķestra” diriģents. 2014. gadā studējis orķestra diriģēšanu Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā pie Paula Megi. Strādājis ar Igaunijas Mūzikas akadēmijas SO, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas SO, Sinfonia concertante un Rīgas mūzikas skolu apvienoto orķestri. Kundrāts vada arī vairākus mūzikas skolu orķestrus.

LNSO koncertcikls pusaudžiem un jauniešiem “#koncertsarunas ar Goran Gora @lnso” notiek jau trešo sezonu. Katrā koncertā tiek atskaņots kāds simfoniskās mūzikas hits, un pirms atskaņojuma ir neliels priekšlasījums, ko sniedz dziesminieks Goran Gora. Sarunu cikls domāts galvenokārt cilvēkiem bez priekšzināšanām mūzikā, taču aicināti visi. Šis cikls tika izveidots, lai LNSO programmām piesaistītu gados jaunākus klausītājus, kas ir mazpieredzējuši klasiskās mūzikas jomā, toties gatavi atklāt jaunas mākslas teritorijas. Katrā cikla koncertā tiek atskaņots klasisks vai mūsdienīgs simfonisks darbs, ko pieklātos zināt. Goran Gora lakoniskie stāsti par komponistiem ļauj klausītājiem uztvert šos garamilžus cilvēciskāk un palīdz ieraudzīt viņus jaunā gaismā, dodot iespēju uzminēt vai nojaust, ko komponisti vēlas ar saviem darbiem pateikt savam klausītājam.

 “#Koncertsarunas ar Goran Gora. Mocarta argumenti” notiks 5. aprīlī plkst. 19.00 Lielajā ģildē.

AtgrieztiesLasīt vairāk

Starptautiski jauno komponistu meistarkursi

18.04.19.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina pieteikties starptautiskiem jauno komponistu meistarkursiem!   Latvijas vadošais simfoniskais kolektīvs – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris […]

Lasīt vairāk

Starptautiski jauno komponistu meistarkursi

18.04.19.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina pieteikties starptautiskiem jauno komponistu meistarkursiem!   Latvijas vadošais simfoniskais kolektīvs – Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris […]

Lasīt vairāk

Kases darba laiks brīvdienās

18.04.19.

Lielās ģildes kase 19., 20., 21. un 22. aprīlī būs slēgta. Biļetes uz LNSO koncertiem aicinām iegādāties “Biļešu Paradīzes” kasēs […]