LNSO sniegs koncertu “54. Bratislavas mūzikas festivālā”

12.10.2018 jaunumi, ziņas
_39A1303

13. oktobrī Slovākijas filharmonijā LNSO Andra Pogas vadībā uzstājas “54. Bratislavas mūzikas festivāla” koncertā. LNSO viesošanās iekļauta Latvijas simtgades starptautiskajā programmā.

Bratislavas festivāls ir lielākais starptautiskais mākslas forums Slovākijā, tas pirmoreiz tika rīkots 1965. gadā, un tā goda prezidente ir Bratislavā dzimusī operleģenda Edīte Gruberova. Festivāla rezidences orķestris ir “Slovākijas filharmoniķi” (uzstājas četros koncertos), un vieskolektīvu skaitā ir grandi ar pasaules vārdu – Sanktpēterburgas filharmonijas akadēmiskais nopelniem bagātais simfoniskais orķestris, Pētera Čaikovska Lielais simfoniskais orķestris, Orchestre de Paris, Zalcburgas Mozarteum un “Čehijas filharmoniķi”.

Festivāla afišu, kuras pamatā ir slovāku gleznotāja Jāna Bergera (1944) opuss “Atbalss” (festivāla afišas kopš pirmsākumiem ir izstādes vērtas!), rotā spožu diriģentu vārdi – līdzās mājiniekiem Džeimsam Džadam un Jurajam Valčuham te ir Jurijs Temirkanovs, Vladimirs Fedosejevs, Semjons Bičkovs, Ilans Volkovs, Andris Poga un festivāla debitanti Jons Stūrgords un Tomass Hengelbroks.

LNSO Bratislavas festivālā spēlēs Pētera Vaska Musica appassionata, Dmitrija Šostakoviča Pirmo čellkoncertu (solists Aleksandrs Kņazevs) un Fēliksa Mendelszona-Bartoldi Ceturto simfoniju (“Itālijas”).

Pasaulē pazīstamākā Latvijas komponista Pētera Vaska Musica appassionata stīginstrumentiem ir kaismīgs apliecinājums cilvēka dzīvotgribai. Aleksandrs Kņazevs ir regulārs LNSO skatuves partneris, ievērojams čellists un ērģelnieks, viens no oriģinālākiem mūslaiku solomūziķiem ar pasaules slavu. Fēliksa Mendelszona-Bartoldi “Itālijas simfonija” ir komponista ceļojuma iespaidu kopums – vitāla, saulaina un itāļu deju ritmos arī mazliet mežonīga mūzika.

Iepriekšējo reizi Andris Poga viesojās Slovākijas filharmonijā 2017. gada aprīlī, kopā ar “Slovākijas filharmoniķiem” atskaņojot Pētera Vaska “Laudu”, Pētera Čaikovska Otro klavierkoncertu (soliste Julianna Avdejeva) un Žana Sibēliusa Otro simfoniju.

 

 

AtgrieztiesLasīt vairāk

No 1. marta – biļešu tirdzniecība uz festivālu “LNSO vasarnīca 2019”

18.02.19.

1. martā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāla “LNSO vasarnīca” koncertiem, kas no 23. līdz 25. […]

Lasīt vairāk

LNSO, koris “Latvija” un Vasilijs Sinaiskis. Atskats

15.02.19.

14. februārī koncertā “LNSO, koris “Latvija” un Vasilijs Sinaiskis” LNSO, Valsts akadēmisko kori “Latvija” un solistus Dianu Ozoliņu (čells) un […]

Lasīt vairāk

14. februāra koncertā – LNSO un orķestra Goda diriģents Vasilijs Sinaiskis

11.02.19.

14. februārī uz Lielās ģildes skatuves atgriezīsies pasaulslavenais diriģents Vasilijs Sinaiskis, kas reiz bijis LNSO galvenais diriģents un tikko atgriezies […]