“LNSO vasarnīca” šogad Rēzeknē – Latgales vēstniecībā GORS

31.05.2018 jaunumi, ziņas
Latgales vestnieciba GORS foto_Ikars Kublins

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris izsludina IV festivāla “LNSO vasarnīca” programmu un uzsāk biļešu pārdošanu. Par tradīciju kļuvušais klasiskās mūzikas festivāls ģimenei un draugiem notiek ceturto vasaru pēc kārtas. Šogad tas mainīs norises vietu un no 24. līdz 26. augustam notiks Latgales vēstniecībā GORS. “LNSO vasarnīca” piedāvās daudzveidīgu, krāsainu programmu divos lielos vakara koncertos ar četru ģēniju mūziku, divās muzikālās izrādēs bērniem un pusaudžiem, kā arī darbnīcās un spēlēs.

Festivālu “LNSO vasarnīca 2018” rīko LNSO un Latgales vēstniecība GORS.

LNSO direktore Indra Lūkina stāsta: “Festivāla sāktnējā ideja vienmēr bijusi doties ārpus galvaspilsētas un būt tuvāk klausītājiem jebkurā Latvijas koncertzālē. Iepriekšējos trīs gadus “LNSO vasarnīca” notika Cēsīs, bet šogad dodamies uz pašu Latgales sirdi – Rēzekni. Vēlamies sniegt spilgtu klasiskās mūzikas piedzīvojumu Latgales iedzīvotājiem, savukārt rīdziniekiem un citu novadu klausītājiem, iespēju iepazīt ne tikai šo izcilo Latgales akustisko pērli – Latgales vēstniecību GORS, bet arī ļauties citādam vasaras noslēgumam Latgales piedzīvošanā “festivalā saimei i draugim”.”

Piektdien, 24. augustā, plkst. 19.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē

Bahs un Mocarts

Egils UPATNIEKS – oboja

Darja SMIRNOVA – vijole

Georgs SARKISJANS – vijole

Ieva SALIETE – klavesīns

Matīss ČUDARS – ģitāra

Diriģents Guntis KUZMA

Programmā:

Johans Sebastiāns BAHS Sonāte vijolei un klavesīnam Solmažorā BWV 1019

Johans Sebastiāns BAHS Vijolsonāte solminorā pārlikumā ģitārai BWV 1001

Johans Sebastiāns BAHS Dubultkoncerts vijolei un obojai BWV 1060

Volfgangs Amadejs MOCARTS Divertisments Remažorā KV 136

Volfgangs Amadejs MOCARTS Koncerts klavesīnam un orķestrim Remažorā KV 107 nr. 1

Baha sonātē satiekas LNSO pirmā vijole Georgs Sarkisjans un Latgalē dzīvojošā, Vācijā un Šveicē koncertējošā klavesīniste Ieva Saliete. Baha vijolmūziku ģitārai pārliek prātīgais un neparedzamais Matīss Čudars, un Baha koncertā solo spēlē LNSO pirmais obojists Egils Upatnieks un I vijoļu grupas lieliskā mūziķe Darja Smirnova.

Savukārt no Mocarta klausāmies dzirkstošu izklaides serenādi un 16 gadu vecumā sacerētu elegantu klavesīnkoncertu ar Ievas Salietes solo.

Koncerta muzikālais vadītājs – LNSO diriģents Guntis Kuzma.

Stundu pirms koncerta visi laipni gaidīti uz tikšanos ar klavesīnisti Ievu Salieti un LNSO galveno redaktoru Orestu Silabriedi “Pirmskoncerta sarunā” par tēmu “Mocarta brīnumbērnība”.

 

Piektdien, 24. augustā, plkst. 21.00 Latgales vēstniecības GORS “Jumta terasē”

Matīsa Čudara soloprogramma un filmas “Četri balti krekli” seanss

Pēc “LNSO vasarnīcas” atklāšanas koncerta – Matīsa Čudara ģitārspēle un Kannu starptautiskā kinofestivāla 2018 programmā “Kannu klasika” iekļautā latviešu spēlfilma – Rolanda Kalniņa “Četri balti krekli”, ar kuras seansu noslēgsies Latgales vēstniecības GORS kino un mūzikas vakaru sezona.

Matīss Čudars ir viens no spilgtākajiem latviešu jaunās paaudzes ģitāristiem, sava ceļa gājējs mūzikā. Spēlē vairākās radošās apvienībās (tajā skaitā “Spāre”), sadarbojas ar Latvijas Radio kori, LNSO un Sinfonietta Rīga. Vislabāk jūtas improvizācijā, taču patlaban mērķtiecīgi studē kompozīciju. Lielās mūzikas balvas 2017 nominants kategorijā “Gada mūziķis”.

Filma “Četri balti krekli” (1967) ir režisora Rolanda Kalniņa un operatora Mika Zvirbuļa kopdarbs, kas perfekti iederējas tālaika kinopasaulē valdošajās modernisma tendencēs, taču brīvdomības un ironijas dēļ filmu kā padomju cilvēkam nevēlamu uz 20 gadiem lika noglabāt tālākā plauktā.

Lomās: Uldis Pūcītis, Dina Kuple, Līga Liepiņa, Arnolds Liniņš, Pauls Butkēvičs u. c. Filmā skan Imanta Kalniņa un Māra Čaklā populārās dziesmas “Viņi dejoja vienu vasaru”, “Dzeguzes balss”, “Es esmu bagāts” u. c.

Tiksimies GORA “Jumta terasē” ar vēlas vasaras nakts brīnišķo gaisotni un skatu uz skaisto Rēzekni.

Kaut arī GORA cilvēki būs parūpējusies par sildošajām lampām un plediem, tomēr aicinām apmeklētājus ģērbties iespējami silti. Sliktu laikapstākļu gadījumā norises vieta var mainīties.

Biļešu cena – 7 €. LV GORS kultūras vēstnieku programmas dalībniekiem ieejas biļetes cena – 6 €.

Pērkot biļetes tieši pirms pasākuma, nevarēs norēķināties ar maksājumu kartēm.

Ierobežotā vietu skaita dēļ aicinām biļetes iegādāties laikus.

 

Sestdien, 25. augustā, plkst. 11.00 mežā

Izglītojoša pastaiga pa mežu

AS “Latvijas valsts meži” aicina izzināt mežu kopīgā piedzīvojumā – “Latvijas valsts mežu” ekspedīcijā!

Tas ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā pieredzējušu mežsaimnieku vadībā ar meža izziņas pieturām. Ekspedīcijas dalībnieki iepazīst labas mežsaimniecības praksi, veic daudzveidīgus uzdevumus un gūst izpratni par meža kā “zaļā zelta” nozīmi Latvijas beidzamajos un nākamajos 100 gados!

Satikšanās – plkst. 11.00 pie Latgales vēstniecības GORS parādes ieejas.

Dalība pasākumā bez maksas!

 

Sestdien, 25. augustā, plkst. 12.00 Latgales vēstniecībā GORS

Meistardarbnīca ar Vari Klausītāju

Pašus mazākos “LNSO vasarnīcas” apmeklētājus gaidīsim Vara Klausītāja veidotajās muzikālajās meistardarbnīcās, kur savienojas zīmēšana un mūzika.

Norise ir šāda: īsļauži paši izvēlas stāsta varoņus un darbības vietu, Varis Klausītājs attīsta sižetu  un improvizācijas veidā veido stāstu. Izklāstā piedalās arī mākslinieks un mūziķis.

Dalība pasākumā bez maksas!

 

Sestdien, 25. augustā, plkst. 13.30 Latgales vēstniecībā GORS

Atrodi mūzikas instrumentu!

Lai labāk iepazītu koncertnamu GORS, bērni un pusaudži aicināti piedalīties spēlē “Atrodi mūzikas instrumentu!”.

Uzdevums – pēc skaņas sameklēt mūzikas instrumentus un pēc tembra atpazīt tos, vārdu sakot, mūs gaida īstas muzikālās orientēšanās sacensības.

Dalība pasākumā bez maksas!

 

Sestdien, 25. augustā, plkst. 15.00 Latgales vēstniecībā GORS

Muzikālā ekspedīcija “Paralēlais slaloms”

Radio NABA raidījuma “Bitīt matos” vadītājs Dambis un radio NABA raidījuma “Otrais sniegs” vadītājs Jēkabs Nīmanis satiekas informatīvi skaniskā priekšnesumā no klasikas līdz underground mūzikai.

Būs divas stundas plaša diapazona aizraujošas saspēles, kas skatāma arī Facebook tiešraidē.

Dambis jeb Raimonds Lagimovs ir līderis grupās “Inokentijs Mārpls” un “Amorālā psihoze”; aktīvs arī citās mākslas struktūrās – rīko koncertus un festivālus, vada izdevniecību HUBB, spēlē diskotēkas, zīmē, domā.

Jēkabs Nīmanis ir aktīvs klarnetists un komponists, īpaši pamanāms kā mūzikas autors ievērojamam daudzumam teātra izrāžu Latvijā, Krievijā un šur tur Eiropā. Sacerējis mūziku virknei animācijas filmu, dokumentālajam kino un īsfilmām. Veido instalācijas muzejiem un festivāliem. Interesējas par apkārtējās vides akustisko veselību. Arī uz kamermuzicēšanas skatuves nav nemanāms.

Dalība pasākumā bez maksas!

 

Sestdien, 25. augustā plkst. 16.00 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē

Izrāde bērniem “Vējš vītolos”

Mūzika – Edgars MĀKENS

Aktieri –Mārtiņš BRŪVERIS, Valdis VANAGS

Režisors – Ģirts ŠOLIS

Scenogrāfs – Reinis PĒTERSONS

“LNSO vītolansamblis” Gunta KUZMAS vadībā

Izrādes pamatā ir Keneta Greiema “Vējš vītolos”, kurā galvenie varoņi ir miermīlīgs Kurmis, laiskas ūdensdzīves piekritējs Žurks, izlutināts lielbagātnieks Krupis un prātīgs vientuļnieks Āpsis. Par šo zvēru piedzīvojumiem stāsta bērnu izrāžu veidošanā rūdīti skatuves meistari, skan vitāla mūzika, un muzicē zebiekstu austiņām rotāts “LNSOvītolansamblis”.

 

Sestdien, 25. augustā, plkst. 17.00 Latgales vēstniecībā GORS

Pirmskoncerta saruna “Vai arī Bernsteins bija latgalietis?”

Par latgaliešu valodu un Leonardu Bernsteinu stāsta un sarunājas dzejnieks Raibīs un LNSO galvenais redaktors Orests Silabriedis.

 

Sestdien, 25. augustā plkst. 18.00 Latgales vēstniecības GORS Lielajā zālē

Happy Birthday, Mr. Bernstein!

Kima KRISVELA (ASV) – mecosoprāns

Andrejs OSOKINS – klavieres

RĒZEKNES FESTIVĀLA KORIS

Diriģents Andris POGA

Programmā:

Sergejs RAHMAŅINOVS Ceturtais klavierkoncerts

Leonards BERNSTEINS  Simfoniskās dejas no “Vestsaidas stāsta”

Leonards BERNSTEINS Fragmenti no mūzikliem “Kandids” un “Brīnišķā pilsēta”

Rahmaņinova Ceturtais klavierkoncerts ir tikpat skaists kā viņa slavenākie brāļi Otrais un Trešais, taču skan krietni retāk, un, lūk, šis retums būs “Vasarnīcas” programmā, un solo spēlēs virtuozais Andrejs Osokins.

Koncerta otrajā daļā – akurāt īstajā datumā – svinēsim ģeniālā diriģenta un komponista Leonarda Bernsteina 100. jubileju, klausīsimies dziesmas un dejas no viņa mūzikliem, un koncerta goda viešņa būs mūziklos rūdītā, vitālā, asprātīgā un enerģiskā amerikāņu dziedātāja un aktrise Kima Krisvela, kas ar Bernsteina mūziku ielīksmoja LNSO Vecgada koncerta klausītājus 2014. gada nogalē Lielajā ģildē.

Koncertā piedalīsies Rēzeknes Festivāla koris Andas Lipskas vadībā.

Diriģents – LNSO mākslinieciskais vadītājs Andris Poga.

KONCERTS NOTIEK AR ASV VĒSTNIECĪBAS LATVIJĀ ATBALSTU

Iespēja doties uz koncertu kopā ar “Skaisto skatu aģentūru”: https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/66637

 

Sestdien, 25. augustā, plkst. 20.30 Latgales vēstniecības GORS “Jumta terasē”

Bernsteina dzimšanas dienas ballīte

Kopā ar grupu Baltinos un alusdarītavu “Valmiermuiža” brīvā un laimīgā gaisotnē svinēsim Leonarda Bernsteina 100. dzimšanas dienu.

Baltinos ir muzikāla apvienība, kurā satiekas trīs vīri. Panamietis Čārlijs un peruietis Manuelo valdzina ar siltām, kaismīgām balsīm un enerģisku ģitārspēli, savukārt no citas pasaules puses nākušais libānietis Sami ar perkusijām piešķir trio spēlei austrumnieciskas krāsas.

Šīs oriģinālās mūziķu apvienības sniegumā saplūst latino, regejs, Sahāras mūzika, blūzs un pops.

Ieeja ar koncerta biļetēm!

 

Svētdien, 26. augustā, plkst. 12.00 Latgales vēstniecībā GORS

Muzikālā saYOUTUBEšanās

Sadziedāšanās un sadejošanās tiešajā plūsmā sadarbībā ar radio NABA.

Dalība pasākumā bez maksas!

 

Svētdien, 26. augustā, plkst. 12.30 Latgales vēstniecībā GORS

Muzikālā joga bērniem

“Muzikālās jogas” nodarbība Alises Putniņas vadībā balstīta asociāciju un sajūtu spēlēs, kas ļaus vieglāk iepazīt un apzināt savu ķermeni. Iemācīsimies draudzēties ar elpu un kustēties ar to vienā ritmā. Nodarbība ​ritēs kā laiska rotaļa ar jogas kustību un elpošanas vingrinājumu elementiem dzīv​as mūzikas pavadī​jumā.​

Alise Putniņa ir laikmetīgās dejas horeogrāfe un dejotāja, jogas praktizētāja.

Pasākums paredzēts bērniem no 5 līdz 10 gadu vecumam.

Dalība bez maksas!

 

Svētdien, 26. augustā plkst. 14.00 Latgales vēstniecības GORS Mazajā zālē

Dziesmu izrāde pusaudžiem “Zenīts”

Mūzika – Jānis ŠIPKĒVICS

Dzeja – Marts PUJĀTS

Solisti – Rīgas Doma kora skolas audzēkņi

“LNSO zenītansamblis” Gunta KUZMAS vadībā

Režisors – Viesturs MEIKŠĀNS

Scenogrāfe – Rūta BRIEDE

“Zenīts” vēsta par skolasgadiem kā maģisku pasauli, kurā spēlē rotaļīgs un aizkustinošs iztēles orķestris un divi dziedoši puikas atceras 90. gadu Domskolas gaiteņus, futbolu ar dzēšgumiju, picu pārtikas plēvē, skolotāju kurpju papēdīšu klikstoņu, Černi etīdes, Air Jordan un supervaroni Mario.

 

“LNSO vasarnīca” ir festivāls visai ģimenei, un programma veidota tā, lai būtu ko darīt gan lieliem, gan maziem. Vakara koncertu laikā koncertzālē būs atvērta radošā bērnistaba, kurā bērni varēs pavadīt laiku pieredzējušu audzinātāju uzraudzībā, kamēr vecāki klausās koncertu.

Festivāls notiks Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, Pils ielā 4.

Biļetes uz “LNSO vasarnīcas” koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” un Latgales vēstniecības GORS biļešu sistēmās (kasēs un internetā) no 31. maija. Plašāk par biļešu iegādi, festivāla abonementu un atlaižu programmu: http://vasarnica.lnso.lv un http://latgalesgors.lv.

24. augustā no 18.00, 25. augustā no 15.00 un 26. augustā no 13.10 darbosies BĒRNISTABA, kas pieejama bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem.

Bērnistabas apmeklējums ir bez maksas. Lai rezervētu bērnam vietu bērnu istabā, pirms tam lūgums pieteikties, zvanot +371 64633303.

AtgrieztiesLasīt vairāk

Pianista Georgija Osokina un LNSO koncertu diriģēs izcilais Lio Kuokmans

11.11.19.

15. novembrī uz Lielās ģildes skatuves skanēs pianista Georgija Osokina un LNSO koncerts, kuru diriģēs izcilais Honkongas diriģents Lio Kuokmans […]

Lasīt vairāk

“LeNeSOns un pasaku tēli”. Atskats

03.11.19.

2. novembrī koncertcikla “LeNeSOns” ietvaros Lielajā ģildē bija iespēja redzēt īpašu koncertizrādi gan lieliem, gan maziem – “LeNeSOns un pasaku […]

Lasīt vairāk

LNSO kamermūzikas koncerts “Sarkisjans un Bahs”. Atskats

01.11.19.

  31. oktobrī Lielajā ģildē izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistara Georga Sarkisjana koncerts. Vijolnieks sagatavojis jaunu soloprogrammu, kurā skanēja par mūzikas […]