Par LNSO

LNSO_JP__8181_01_small

LATVIJAS NACIONĀLAIS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS (LNSO) ir viena no valsts klasiskās mūzikas aprites pamatvērtībām. Orķestra uzmanības lokā ir galvenokārt 19. un 20. gadsimta pasaules simfoniskie šedevri, Latvijas komponistu radītās klasiskās vērtības un mūsdienās sacerēti jaundarbi, kā arī palaikam kādas operas vai mūzikla koncertatskaņojums. LNSO lielu uzmanību pievērš bērnu un jauniešu izglītības programmām, vairākus gadus veiksmīgi īsteno kamermūzikas programmu sēriju un kopš 2015. gada Cēsīs un Rēzeknē svin vasaras izskaņu festivālā “LNSO vasarnīca”. LNSO darbība četrkārt novērtēta ar Latvijas augstāko apbalvojumu klasiskās mūzikas jomā – Lielo mūzikas balvu 1993, 2009, 2012, 2013.

Kopš 2013. gada novembra LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Eiropas un Japānas labāko orķestru pieprasītais maestro Andris Poga.

Orķestra iepriekšējo māksliniecisko vadītāju saraksta nozīmīgākie ir Jānis Mediņš, Leonīds Vīgners, Edgars Tons, Vasilijs Sinaiskis, Olari Eltss un Karels Marks Šišons. Viesdiriģentu vidū – pasaulslavenie latvieši Arvīds Jansons, Mariss Jansons un Andris Nelsons, arī Vladimirs Fedosejevs, Valērijs Gergijevs, Nēme Jervi, Pāvo Jervi, Kirils Kondrašins, Kurts Mazūrs, Kšištofs Pendereckis, Genādijs Roždestvenskis, Jevgēņijs Svetlanovs.

Beidzamajos gados LNSO uzstājies citstarp Frankfurtes Alte Operun Parīzes Elizejas lauku teātrī. 2017. gadā LNSO un Andris Poga divreiz devās turnejās uz Franciju. Ziemā ar lielisko pianisti Plamenu Mangovu LNSO koncertēja Eksanprovansas Lielajā teātrī un Mecas “Arsenālā”, pēc tam spēlēja deviņus koncertus prominentajā festivālā “Trakās dienas Nantē”. Augustā LNSO un Andris Poga izpelnījās stāvovācijas Rokdanteronas starptautiskajā klaviermūzikas festivālā. 2018. gada oktobrī LNSO un pianists Nikolass Angeličs maestro Pogas vadībā koncertēja Parīzes filharmonijā.

Tuvākie koncerti

LNSO logo

25Jūl

VENTSPILS KONCERTZĀLES “LATVIJA” ATKLĀŠANAS KONCERTS

LNSO logo

26Jūl

VENTSPILS KONCERTZĀLES “LATVIJA” ATKLĀŠANAS KONCERTS

740x740_BP_Vasarnica2019_Atklasana

23Aug

“LNSO vasarnīcas” atklāšana. Jānis Ivanovs un jaunie

Vasarnica2019_kvadr_550_NEW

23Aug

“LNSO vasarnīca”. Kino un mūzikas vakars “Maģiskās naktis”