large_2ab6

Agneses Egliņas personībā dinamiski apvienojas solistes un kamermūziķes talants. Viņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Viņa vienlīdz spoži iejūtas solistes, koncertmeistares vai kameransambļa dalībnieces ampluā un prot strauji apvienot sava talanta šķautnes. Pazīst humoru kā domu ķīmiju un mākslas katarsi kā radošu atklāsmi.

Agnese dzimusi Liepājā, mūziķu ģimenē, klavierspēli sākusi apgūt no piecu gadu vecuma. Šobrīd ir viena no pazīstamākajām Latvijas jaunās paaudzes pianistēm. 2011. gadā saņēmusi Latvijas valsts augstāko apbalvojumu mūzikā – Lielo Mūzikas balvu 2010 kategorijā par izcilu darbu ansamblī.
No 2011. līdz 2013. gadam ieguvusi Šveices valdības stipendiju studijām Cīrihes Mūzikas augstskolā, kur stažējas maģistrantūras programmā Kameransmablis un koncertmeistaru klase pie profesora Ekarta Heiligersa un profesora Daniela Fiotera.
Jau studiju laikā iegūts augsts pašmāju novērtējums – 1. vieta J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas konkursā Labākais studentu kameransamblis (ansamblī ar klarnetistu Mārtiņu Circeni, 2005) un Hansabanka un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Gada balva jaunajam mūziķim (2007).

Laureātes titulu ieguvusi Yamaha 9. Starptautiskajā pianistu – koncertmeistaru konkursā Birmingemā, Anglijā (2007) un starptautiskajos pianistu – koncertmeistaru konkursos Lietuvas pilsētās – Viļņā (2005) un Klaipēdā (2003). Diplomus kā labākā koncertmeistare par profesionālu klavierspēli saņēmusi daudzos starptautiskos instrumentālistu konkursos Baltijas valstīs, Somijā, Slovākijā, Polijā, Vācijā u. c. Vairākkārt iegūts Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atzinības raksts par radošo darbību Latvijas mūzikas kultūras dzīvē.

Agnese Egliņa absolvējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru 2009. gadā klavieru nodaļā pie prof. A. Zandmaņa, studējot arī pie prof. I. Villerušas, prof. P. Plakida un prof. A. Liepiņa.
Jau kopš 2004. gada Agnese ir J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docētāja (koncertmeistare) un 2012. gadā vieslektores statusā kā kameransambļa pasniedzēja strādājusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā (RPIVA).

Kā pianiste sadarbojusies gandrīz ar visiem profesionālajiem orķestriem Latvijā – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās Operas orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, kā arī Latvijas Radio kori un kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķiem.

Māksliniece regulāri veido vokālās mūzikas koncertprogrammas ar solistēm Ingu Šļubovsku, Eviju Martinsoni, Elīnu Šimkus un Liliju Namisņiku (Austrija), kamermūzikas žanrā sadarbojas ar kontrabasistiem Gunāru Upatnieku, prof. Mihaelu Volfu (Vācija), prof. Petru Iugu (Rumānija), klarnetistu Chen Halevi (Izraēla), kā arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķiem – flautisti Ditu Krenbergu, klarnetistiem Gunti Kuzmu un Mārtiņu Circeni, fagotistu Jāni Simjonovu, obojistu Egilu Upatnieku, čellistēm Ievu Puriņu un Dianu Ozoliņu un mežradznieku Artūru Šultu. Agnese Egliņa muzicē kopā ar pūšaminstrumentu kvintetu Kurland quintet – flautistu Reini Lapu, obojistu Mārtiņu Zālīti, klarnetistu Kārli Catlaku, mežradznieku Ingu Novicānu un fagotistu Arti Zēnu.