A.Osokins_foto-Jānis Romanovskis_018_v

ANDREJS OSOKINS plūcis laurus pasaules nozīmīgākajos pianisma konkursos, tostarp Artura Rubinšteina Starptautiskajā pianistu konkursā Telavivā, Longas-Tibo starptautiskajā konkursā Parīzē, Līdsas Starptautiskajā pianistu konkursā un Karalienes Elizabetes Starptautiskajā pianistu konkursā Briselē. Kritiķu vērtējumā pianistam piemīt “hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”.

Pēdējo koncertsezonu spilgtāko notikumu vidū bijusi atgriešanās Berlīnes Filharmonijā ar Pētera Čaikovska 1. klavierkoncertu; uzstāšanās ar orķestri Kremerata Baltica Frankfurtes Alte Oper koncertzālē; Sergeja Rahmaņinova 2. klavierkoncerta atskaņojums ar diriģentu Vladimiru Fedosejevu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri; koncerts “Trīs Osokini un Opera” Latvijas Nacionālajā operā; viesošanās leģendārajā Berlīnes Konzerthaus kopā ar Georgiju Osokinu, atskaņojot S. Rahmaņinova klavierkoncertus; solo koncerts Milānas La Verdi koncertzālē. Ierakstīti un izdoti divi solo albumi. Kopā ar pianisti, dziedātāju Katrīnu Gupalo radīta koncertizrāde “100 gadi ar Piafu”, kā arī džeza teātra izrāde “Pēc pusnakts/After Midnight”.

Lielās mūzikas balvas 2008 laureāts koncertējis ar Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, Francijas Radio filharmonijas orķestri, Mančestras Hallé Simfonisko orķestri, Braitonas Filharmonijas orķestri, Londonas filharmonijas orķestri un Dublinas Nacionālo simfonisko orķestri, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā sers Marks Elders, Marina Alsopa, Jurijs Simonovs, Bojans Videnofs, Džeimss Džads, Darels Angs un citiem. Muzicējis Dublinas Nacionālajā koncertzālē Īrijā, Vigmora zālē, St Martin in the Fields un Kings Place koncertzālēs Londonā, Gasteig koncertzālē Minhenē, La Monnaie koncertzālē Briselē, Opera Comique zālē Parīzē, Birmingemas Simfoniskajā zālē, Alte Oper Frankfurtē un citās.

Andrejs Osokins ir arī meistarīgs kamermūziķis. Duets “Duo LV” ar virtuozo vijolnieci Kristīni Balanas jau ieguvis lielu klausītāju atsaucību Latvijā un Lielbritānijā. Īpašu uzmanību duets pievērš latviešu mūzikas popularizēšanai pasaulē – viņu repertuārā ir gan klasiķu, gan jauno latviešu komponistu skaņdarbi. Pianists uzstājas kopā arī ar orķestra Kremerata Baltica stīgu kvartetu Quattro Baltica.

Andrejam Osokinam ļoti nozīmīga ir arī jauno pianistu izglītošana un iedrošināšana, tādēļ pianists regulāri organizē un vada meistarklases Latvijā un ārvalstīs.