Andrejs Osokins

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko pianistu konkursu – Artūra Rubinšteina starptautiskā pianistu konkursa Telavivā, Margaritas Longas un Žaka Tibo starptautiskā pianistu konkursa Parīzē, Līdsas starptautiskā pianistu konkursa un Karalienes Elizabetes starptautiskā pianistu konkursa Briselē laureāts. Kritiķi pasaulē pieprasītāko Latvijas pianistu raksturo šādi: “Viņam piemīt nevainojama elegance, hipnotizējoša personības pievilcība, apbrīnas vērts intelekts, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”.

Šīs sezonas spilgtākie notikumi Andreja koncertgrafikā ir debija Berlīnes filharmonijā, uzstāšanās ar Kremerata Baltica Frankfurtē, Rahmaņinova Trešā klavierkoncerta atskaņojums ar LNSO un Vladimiru Fedosejevu, kā arī slavenās poļu skaņu ierakstu kompānijas DUX Recording Producers izdotā soloalbuma Dedication prezentācija.

Latvijas Lielās mūzikas balvas (2008) ieguvējs Andrejs Osokins koncertējis ar neskaitāmiem izciliem pasaules orķestriem, tostarp Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, Francijas Radio filharmonisko orķestri, Hallé simfonisko orķestri, Braitonas filharmonisko orķestri, Dublinas Nacionālo simfonisko orķestri, Kremerata Baltica, un sadarbojies ar mūsdienu spožākajiem diriģentiem.

Andrejs Osokins regulāri uzstājas prestižākajās Eiropas koncertzālēs, t. sk. Berlīnes filharmonijā, Verdi koncertzālē Milānā, Vigmorzālē, Vestminsteres katedrāles zālē, St Martin in the Fields koncertzālē un Kings Place zālē Londonā, Frankfurtes Alte Oper, Minhenes Gasteig, Briseles La Monnaie, Maskavas Valsts konservatorijas Rahmaņinova zālē, Parīzes Opéra Comique un Birmingemas Simfoniskajā zālē. Pēc “Starptautiskā pianisma foruma” klausītāju balvas iegūšanas šī gada aprīlī Andreja Osokina koncerti kļuvuši pieprasīti Vācijā un Francijā.

Andrejs Osokins ir arī meistarīgs kamermūziķis. Nesen izveidotais duets ar vijolnieci Kristīni Balanas jau ieguvis klausītāju atzinību. Īpašu uzmanību duets pievērš latviešu mūzikas popularizēšanai pasaulē – repertuārā ir gan klasiķu, gan arī jauno Latvijas komponistu skaņdarbi. Līdztekus tam Osokins muzicē ar orķestra Kremerata Baltica stīgu kvartetu Quattro Baltica. Jaunais klavierkvintets iestudējis savu pirmo programmu, kas pilnībā veltīta Vīnes komponistiem.