Atis Vintuks

1996. gadā absolvējis J.Mediņa mūzikas koledžu sitaminstrumentu specialitātē pie pasniedzējas L.Puzules. Pēc tam studējis J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, pēc kuras absolvēšanas 2002. gadā ieguvis maģistra grādu sitaminstrumentu specialitātē pie pasniedzēja E.Saksona. 2000. gadā mācījies arī sitaminstrumentu specialitāti Stokholmas Karaliskajā mūzikas akadēmijā pie tādiem pasniedzējiem, kā Anders Loguin un Anders Astrand.

2001. gadā piedalījies sitaminstrumentu izpildītāju festivālā Parīzē, 2002. gadā trešajā pasaules marimbas konkursā Štutgartē, kā arī attīstījis savas prasmes pie tādiem sitaminstrumentu speciālistiem, kā Bent Lillof (Dānija), Anders Loguin (Zviedrija), J.N.Živkovic (Horvātija), Michael Burritt (ASV), Leigh Howard Stevens (ASV), Keiko Abe (Japāna), Frederic Macarez (Francija), Eric Sammut (Francija), Dave Samuels (ASV), Katarzyna Mycka (Polija).

Strādājis PPO „Rīga” un kopš 2002. gada ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sitaminstrumentu grupas mūziķis. Paralēli darbam orķestrī strādā arī par sitaminstrumentu pedagogu Rīgas 2. Bērnu mūzikas skolā un J.Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā.

Atis Vintuks koncertējis orķestru „Auseklītis”, PPO „Rīga”, Rīgas kamermūziķi, Rīgas festivāla orķestris, Zviedrijas Nacionālais simfoniskais orķestris u.c. sastāvos, uzstājies arī kā solists. Kā orķestra mākslinieks un sitaminstrumentālists piedalījies koncertos un festivālos daudzās Eiropas valstīs, kā arī muzicējis daudz kameransambļu sastāvos un piedalījies kompaktdisku ierakstos. Spēlē arī džezu, popmūziku, kantrimūziku u.c.