Egils_Upatnieks_3_s

Egils Upatnieks ir LNSO oboju grupas koncertmeistars kopš 2009. gada. No orķestra Sinfonietta Rīga izveidošanas 2006. gadā līdz 2011. gadam – šī kolektīva pirmā oboja. Piedalījies Latvijas Nacionālās operas izrādēs, spēlējis Rīgas Festivāla orķestrī un orķestrī “Rīgas kamermūziķi” (2001–2006). Kremerata Baltica regulārs viesmākslinieks, muzicējis orķestra turnejās Austrijā, Igaunijā, Turcijā un Vācijā. Kā solists uzstājies ar LNSO, Vidzemes kamerorķestri un Sinfonia Concertante. Labprāt piedalās dažādos kamermūzikas projektos, citstarp arī spēlējot baroka mūziku.

Kopš 2009. gada Egils Upatnieks ir Dānijas koka pūšaminstrumentu kvinteta Carion dalībnieks. Ar šo ansambli piedalījies vairāku CD ieskaņošanā un koncertos Apvienotajos Arābu Emirātos, Dānijā, Japānā, Luksemburgā, Vācijā un Zviedrijā. JVLMA lektors.

Egils mācījies obojas spēli Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un JVLMA pie profesora Viļņa Pelnēna. Absolvējis JVLMA maģistrantūru (2010, Normunda Šnē klase). Vienu semestri mācījies Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā pie Rainera Hervega, papildinājis zināšanas un prasmes pie Lāslo Hadadi, Gintera Pasina, Ingo Goricka. Starptautisku konkursu uzvarētājs un laureāts.