_39A7646

Magdalēna GEKA mācījusies vijolspēli dzimtajos Saulkrastos un Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, pēc tam Parīzes Reģionālajā konservatorijā, kur 2012. gadā ieguva koncertmākslinieces diplomu. Patlaban Magdalēna studē Parīzes Nacionālās konservatorijas bakalaura programmā pie profesoriem Svetlina Ruseva (Roussev), Florina Sigeti (Szigeti) un Ajako Tanakas (Tanaka). Meistarklasēs Magdalēnai bijusi iespēja saņemt padomu no Volfganga Māršnera (Marschner), Donalda Veileršteina (Weilerstein), Konstantīna Bogino, Režisa Paskjē (Pasquier) un daudziem citiem.
Magdalēna Geka ir daudzu starptautisku konkursu laureāte. Par nozīmīgākajām uzvarām viņa uzskata IV vietu un speciālbalvu vijolnieku konkursā Kloster Schöntal (Vācija, 2007), II vietu Augusta Dombrovska konkursā Rīgā (2008) un I vietu un speciālbalvu Volfganga Māršnera konkursā vijolniekiem un altistiem (Vācija, 2010). Jaunajai mūziķei bijusi iespēja ar dažādiem orķestriem Latvijā, Vācijā, Francijā un Ukrainā atskaņot gan pasaules vijolmūzikas pērles (piem., Brāmsa, Mendelszona, Bruha, Čaikovska vijolkoncerti), gan mazāk zināmus darbus (piem., Britena, Šūmaņa, Māršnera koncerti vijolei).
Magdalēna ir aizrautīga kamermūziķe. 2014. gada vasarā ar viņas inciatīvu tika ierosināts jauns festivāls “Jaunie Latvijas kamermūziķi”, kurā uzstājās ārzemēs studējošie latviešu mūziķi. Magdalēna regulāri sadarbojas ar jaunajiem komponistiem, un līdz šim brīdim viņa pirmatskaņojusi jau ap 20 skaņdarbiem gan solo (arī ar elektroniku), gan kameransambļos. Kopš 2014. gada februāra Magdalēna regulāri spēlē orķestra Kremerata Baltica I vijoļu grupā. Šajā mācību gadā viņai būs iespēja papildināt prasmes Francijas Radio filharmonijas orķestra akadēmijā.
Magdalēna Geka apsolījusi kuplināt LNSO tradicionālās “Pirmskoncerta sarunas” ar nelielu stāstu par sevi un priekšstatiem par mūziku. Šo sarunu dalībniece būs arī mūzikas vēsturniece, JVLMA profesore Lolita Fūrmane – spoža Bēthovena daiļrades pazinēja, un mums visiem būs interesanti uzklausīt viņas viedokli par “likteņa klauvējieniem pie durvīm” Bēthovena leģendārajā Piektajā simfonijā.