Georgijs-Sarkisjans_pirmas-vijoles_grupas-koncertmeistara-vietnieks-776x1024 (1)

Vijolnieks Georgs Sarkisjans kopš 2015. gada rudens ir LNSO koncertmeistars. Viņš savā mūziķa ikdienā apvieno regulāru koncertēšanu Vācijas orķestros, dažādos kameransambļa sastāvos un LNSO, kur spēlē kopš 2013. gada.

2016. gada maijā Georgs Sarkisjans sniedza spožu solokoncertu ar Baha, Hindemita, Onegēra mūziku un par šo koncertu tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2016 kategorijā “Par izcilu sniegumu kamermūzikā”.

Liela nozīme ir Sarkisjana pedagoģiskajam darbam, kas ietver kultūras diplomāta misiju, – ņemot talkā Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā apgūtos pedagoģiskos principus, viņš savu pieredzi nodod tālāk jaunajiem mūziķiem paša un domubiedru dibinātajā privātajā mūzikas skolā Akademie für Musik am Rhein.

Georgs spēlējis tādu diriģentu vadībā kā Ivāns Fišers, Ingo Mecmahers, Vladimirs Fedosejevs, Johaness Gorickis, Anu Tali, Aleksandrs Šellijs. Viņš spēlē arī Die Deutsche Kammerakademie Neuss am Rhein orķestrī un Bohumas simfoniskajā orķestrī. Kopā ar dažādiem orķestriem kā solists atskaņojis vairumu klasisko pamatrepertuāra vijolkoncertu. Kā kamermūziķis Georgs plašākā apvārsni debitēja 2010. gadā Bonnas Bēthovena zālē koncertciklā Young Stars.

Vijolnieka izglītības ceļš sākās Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Daces Bērzājas. Tur iegūtās prasmes Sarkisjans turpināja slīpēt Roberta Šūmaņa Diseldorfas Mūzikas augstskolā pie Idas Bīleres, ar kuru kopā Georgs ieskaņojis kritikas augstu novērtētu albumu ar jaunatklātiem Hindemita vijolduetiem. Vairāku starptautisku konkursu laureāts.