Ieva_Parsa_small

Ieva Parša ir dziedātāja, kuras uzmanības lokā ir galvenokārt laikmetīgā un latviešu komponistu mūzika, taču Ieva labprāt dzied arī baroka un romantisma repertuāru, visās šajās mūzikas jomās lielu uzmanību pievēršot teksta un satura atklāsmei. Daudzu latviešu komponistu – Andra Dzenīša, Paula Dambja, Mārītes Dombrovskas, Gundegas Šmites, Raimonda Paula, Kristapa Pētersona, Imanta Zemzara u. c. darbi tapuši tieši Ievas Paršas balsij.

Latvijas Nacionālajā operā dzied Virspriesterieni (“Aīda”), Zemesvēzīti (Imanta Kalniņa “Spēlēju, dancoju”), Daukas māti (Andra Dzenīša “Dauka“), Smeraldīnu (“Mīla uz trim apelsīniem”), Melno dāmu (Kristapa Pētersona “Mihails un Mihails spēlē šahu”). Lielu publikas atzinību izpelnījušās sadarbībā ar pianistu Aldi Liepiņu veidotās Ievas Paršas soloprogrammas “Spoži mirdzošais latvju pelēkais”, “Kādas sievietes stāsts” un “Dūdieviņš”.

Par latviešu komponistu solodziesmu un īpaši eksperimentālās vokālās lirikas pirmatskaņojumiem dziedātāja saņēmusi Latviešu mūzikas balvu 2008. Nominēta Lielajai mūzikas balvai 2008 un 2009. JVLMA pieaicinātā docētāja.