Kristaps Bergs

Jaunais daudzsološais čellists Kristaps Bergs (lūdzams nejaukt ar latviešu 19. gs. ievērojamo namdari un būvuzņēmēju, kam tāds pats vārds un uzvārds) dzimis mūziķu ģimenē un jau agrā vecumā izrādījis aizraušanos ar mūziku. Pierādot savas virtuozās prasmes, Kristaps jau uzstājies pasaulē prestižākajās koncertzālēs – Kārnegija centrā Ņujorkā, Volta Disneja zālē Losandželosā, Vīnes Musikverein un Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Karaliskajā Alberta zālē un Karaliskajā Svētku zālē Londonā, kā arī Suntory Hall Tokijā.

Solista lomā Kristaps debitēja 2005. gadā Rīgas Lielajā ģildē ar Andri Nelsonu pie diriģenta pults un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, atskaņojot Kamila Sensānsa Čellkoncertu laminorā. Tajā pašā gadā viņam bija iespēja strādāt ar izcilo maestro Mstislavu Rostropoviču, kurš ļoti iedvesmoja Kristapa tālāko attīstību. Čellists sadarbojies un uzstājies ar tādiem māksliniekiem kā Andris Nelsons, Heinrihs Šifs, Ida Hendele, Eduards Šmīders, Reinhards Lacko, Kristians Altenburgers, Natālija Prišepenko, Džovanni Sollima, Helmuts Lahenmanis u. c. Mūziķis piedalījies amerikāņu komponista Dona Vokera mūzikas albuma ieskaņojumā. Pateicoties dāsnam privātam sponsoram Kristaps spēlē ļoti īpašu instrumentu – itāļu meistara Lorenco Ventapanes 1836. gadā Neapolē būvētu čellu.

Čella spēli Kristaps sāka apgūt Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. 2006. gadā viņš tika uzņemts prestižajā Vīnes Mūzikas un mākslas universitātē, kur studēja pie Reinharda Lacko. 2011. gadā Kristaps tika uzņemts slavenā čellista un diriģenta Heinriha Šifa klasē, un Šifam bija liela un nozīmīga ietekme uz Kristapa tālāko muzikālo izaugsmi. Paralēli studijām Vīnē Kristaps piedalījies daudzās meistarklasēs visā Eiropā pie Dāvida Geringa, Fransa Helmersona, Annera Bilsmā, Arto Norasa, Valtera Dešpalja un citiem.

Kristaps ir arī ļoti pateicīgs savām Latvijas pedagoģēm – Dianai Ozoliņai, Eleonorai Testeļecai un Ligitai Zembergai, kuras viņu sagatavoja starptautiskajam līmenim.

Mūziķis ir vairāku nacionālu un starptautisku konkursu laureāts, tostarp 1. vietas ieguvējs Johanesa Brāmsa konkursā 2008. gadā, Kārļa Davidova konkursā 2006. gadā, kā arī Augusta Dombrovska konkursā 2005. gadā. Viņš ir saņēmis vairākas balvas no Latvijas Republikas Kultūras Ministrijas par izciliem panākumiem un Latvijas mūzikas popularizēšanu pasaulē.