Kristaps Pētersons_M

Kristaps Pētersons dzimis 1982. gada 6. maijā Valmierā. Mācījies JVLMA kontrabasa klasē (pie Sergeja Brīnuma) un kompozīcijas klasē (pie Romualda Kalsona), ar augstāko novērtējumu ieguvis bakalaura grādu abās specialitātēs (2005) un maģistra grādu kompozīcijā (2007). Mācību laikā par izcilām sekmēm saņēmis Arnolda Šturma balvu, 2007. gadā – Tālivalža Ķeniņa balvu. Prasmes papildinājis meistarklasēs mūzikas augstskolās Oslo (Norvēģija) un Enshedē (Nīderlande). Piedalījies Helsinku mūzikas akadēmijas prof. Veli Mati Pūmalas un Tallinas mūzikas akadēmijas pasniedzējas Helēnas Tulves, kā arī IRCAMkomponistu Jana Mareša un Mauro Lancas elektroniskās mūzikas un kompozīcijas meistarklasēs Rīgā. K. Pētersona mūzika atskaņota festivālos Skaņu mežs, Arēna, Saxophonia un Introvertās mūzikas festivālā. Sadarbojies arī ar Jautrīti Putniņu, Ievu Paršu, Oskaru Petrauski, Ivaru Bezprozvanovu, Andri Veismani, vokālo grupu Putni u. c. Ieguvis trešo vietu Latviešu oriģināloperu konkursā (ideja par operu Tāls, 2008).

Kopš 2005. gada K. Pētersons ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis, kopš 2006. gada – urbānā folka draugu kopas Gosti dalībnieks, kopš 2007. gada – pasniedzējs JVLMA kompozīcijas katedrā. Ar kontrabasa spēli regulāri piedalās Valmieras ziemas mūzikas festivālā un Jaunā Rīga teātra projekta Kultūras nams pasākumos. Kopš 2006. gada kopā ar Uģi Krišjāni organizē koncertciklu Rudens mūzika, būdams tā mākslinieciskais vadītājs. Koncertcikla fokusā ir 20. un 21. gadsimtā radītie darbi, koncertu jaunu rīkošanas veidu meklējumi, sintezējot mūziku ar teātri, dzeju, glezniecību un citām mākslas sfērām.

2009. gada janvārī Latviešu simfoniskās mūzikas koncertā LNSO pirmatskaņojis K.Pētersona skaņdarbu “Vega” sitaminstrumentiem un orķestrim, pirmatskaņojuma solo K.Pētersons uzticējis LNSO mūziķim Rihardam Zaļupem.