Kristine Balanas by Aiga Ozolina 4Amor_-19

Laikraksts The Times raksturojis latviešu vijolnieci KRISTĪNI BALANAS  kā “neticami virtuozu” mūziķi. Viņa ir viena no visstraujāk plaukstošajiem talantiem uz pasaules skatuvēm, prestižās Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

2018./2019. gada sezonā gaidāma Kristīnes debija ar Berlīnes SO Berlīnes filharmonijā, Londonas Karalisko filharmonisko orķestri, Izraēlas Camerata Jerusalem, Tatarstānas Nacionālo simfonisko orķestri, Sičuaņas SO un Liepājas SO valsts mēroga koncertturnejā; viņa atgriezīsies pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un uzstāsies Vācijā, Itālijā, Izraēlā, Latvijā, Grieķijā, Francijā – Francijas Radio festivālā Monpeljē kopā ar savu māsu čellisti –, kā arī Lielbritānijā, kur viņa šovasar ir rezidējošā māksliniece Prestīnas festivālā.

Kristīne uzstājusies kā soliste kopā ar Londonas filharmonijas orķestri, Bavārijas Radio SO, Parīzes kamerorķestri (kā atskaņojuma vadītāja), Eiropas Savienības SO, “Maskavas solistiem” Jurija Bašmeta vadībā, LNSO, Polijas kamerfilharmonijas orķestri, Sinfonietta Rīga un citiem, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Ainārs Rubiķis, Rorijs Makdonalds un Gads Kadošs.

Kā soliste Kristīne regulāri viesojas Latvijas Radio programmās, tāpat viņa ir uzstājusies BBC Radio 3 pārraidē In Tune un BBC One The One Show un spēlējusi Purcell Room, St John’s Smith Square un Kings Place koncertzālē.

Nepagurstoši popularizējot laikmetīgo mūziku un mazāk zināmu repertuāru, Kristīne ir pirmatskaņojusi Deivida Kūnana Vijolkoncertu un piedalījusies Veinberga Vijolkoncerta Lielbritānijas pirmatskaņojumā, kā arī Pētera Vaska Vijolkoncerta “Tālā gaisma” Rumānijas pirmatskaņojumā.

Kā kamermūziķe Kristīne sadarbojusies ar Maksimu Vengerovu, Vadimu Gluzmanu, Borisu Garlicki, Rolandu Krīgeru un Rīdigeru Loteru.

Kristīne absolvējusi Karalisko Mūzikas akadēmiju, kur viņa mācījās pie Ģerģa Pauka, un Hansa Eislera Mūzikas augstskolu Koljas Blahera klasē, savukārt patlaban viņas mentors ir Leonīds Kavakoss.

Kristīne Balanas spēlē 1787. gadā būvētu Antonio Granjāni vijoli, ko viņai laipni aizdevis The Little Butterfly fonds ar Bēra Starptautiskās vijolbiedrības starpniecību.