Kristine Blaumane_cells

Londonas filharmoniskā orķestra pirmais čells Kristīne Blaumane ir viena no izcilākajām latviešu jaunākās paaudzes čellistēm. Kristīne dzimusi Rīgā un studējusi Latvijas Mūzikas akadēmijā – profesores Eleonoras Testeļecas čella klasē. Pēc stipendijas saņemšanas studijām Gildholas Mūzikas un teātra koledžā Londonā 1996. gadā viņa devās uz Angliju, kur mācījās pie profesora Stefana Popova.

Latviešu un britu skolas labākajās tradīcijās izskolota, mūziķe kļuvusi par daudzu prestižu konkursu un balvu laureāti – viņa ieguvusi Latvijas filharmonijas „Gada jaunā mūziķa”, Londonas Lord Mayor’s, Musicians Benevolent fonda, Hatori fonda, Jana Fleminga labdarības fonda balvas, kā arī uzvarējusi Latvijas televīzijas konkursā „Alternatīva”, Karmelas starptautiskajā konkursā un citur.

Kristīne Blaumane sniedz solokoncertos, kā arī uzstājas kopā ar tādiem orķestriem kā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, „Rīgas kamermūziķi”, Amsterdamas Sinfonietta, Čikāga Pilsētas orķestris, Kremerata Baltica, Latvijas Nacionālās operas orķestris, Britten Sinfonia, Londonas Solistu kamerorķestris, Nīderlandes Wind Ensemble u. c. Viņa sadarbojusies ar diriģentiem Tomasu Sanderlingu, Ļevu Markicu, Takuo Juasu un Pīteru Undjanu. Čelliste viesojusies vairākos starptautiskos festivālos – Lokenhauzā, Gštādē, Zalcburgā, Verbjē, Bāzelē, Jeruzalemē, Čeltenhemā, Aldeburgā un Maskavā. Viņa uzstājusies kamermūzikas programmās kopā ar pasaulē atzītiem mūziķiem – Īzāku Šternu, Gidonu Krēmeru, Jo Jo Ma, Juriju Bašmetu, Leifu Ovi Andsnesu, Bruno Gjurannu, Nikolaju Znaideru, Tatjanu Grindenko, Oļegu Maizenbergu u. c.

Kopā ar vijolnieku Romanu Mintsu un altistu Maksimu Risanovu Kristīne Blaumane nodibināja trio ASCH, kas daudz uzstājas Lielbritānijā, kā arī citur Eiropā. Trio sniedzis koncertus arī Londonas slavenajās Vigmora un Pērsela zālēs.

22 gadu vecumā Kristīne Blaumane kļuva par orķestra Amsterdamas Sinfonietta pirmo čellu, bet kopš 2007. gada ir Londonas filharmoniskā orķestra čellu grupas vadītāja. 2005. gadā Kristīne Blaumane ieguvusi Latvijas Lielo Mūzikas balvu.