Čuļpajevs_Mihails small

Tenors Mihails ČUĻPAJEVS ir viens no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem. Viņa meistarīgās vokālās prasmes paspilgtina aktiermeistarības talants, kas atstāj pārliecinošu iespaidu visās viņa iemiesotajās lomās.

2015. gadā dziedātājs nominēts Lielajai mūzikas balvai kā “Gada jaunais mākslinieks”, savukārt 2017. gadā ieguvis Latvijas Nacionālās operas fonda gada balvu kategorijā “Labākais operas solists”.

Aizraušanās ar akrobātiku un emocionālā apdāvinātība bija neparasts, taču ļoti labs pamats, lai 2013. gadā Čuļpajevs sevi spēcīgi pieteiktu operas pasaulei ar Trufaldīno lomu Sergeja Prokofjeva operā “Mīla uz trim apelsīniem”. Turpmākās lomas: grāfs Almaviva (“Seviljas bārddzinis”), Ļenskis, Remendado (“Karmena”), Brūkūzītis (Zigmara Liepiņa “Turaidas Roze”), Valters fon der Fogelveide (“Tannheizers”) un Toms Reikvels (Stravinska “Izvirtības hronika”), Stūrmanis (“Klīstošais holandieties”), Pepe (“Pajaci”), Ševaljē de Laforss (“Karmelīšu dialogi”).

Mihails Čuļpajevs uzstājies Amsterdamas Karaliskajā Concertgebouw, Māstrihtas Opera Zuid un citos Nīderlandes opernamos. Viņš muzicē arī “Tenoru trio” kopā ar Juri Vizbuli un Raimondu Bramani.

Šajā sezonā Mihaila Čuļpajeva pirmais jauniestudējums LNOB jau  izskanējis – Imanta Kalniņa operā “Spēlēju, dancoju” viņš iejutās Velnēna lomā.

Mihails Čuļpajevs ieguvis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un studējis arī Māstrihtas konservatorijā. Piedalījies Nellijas Miričoju, Aksela Everarta un citu mākslinieku meistarklasēs.