Vestards Šimkus

Vestards Šimkus ir vairāku starptautisku konkursu laureāts – citstarp ieguvis I vietu Marijas Kanalsas 55. konkursā Barselonā (2009) un 5. Bādkisingenes klavieru olimpiādē (2007). Starptautisku uzmanību pievērsis, sadarbojoties ar BBC filharmonisko orķestri, Birmingemas SO, Francijas Nacionālo orķestri, Ziemeļvācijas Radio SO, Kremerata Baltica u. d. c. tādās koncertvietās kā Vīnes un Berlīnes Konzerthaus, Tokijas Opera City, Olivjē Mesiāna zāle Francijas Radionamā, Bervalda zāle, Stokholmas Konserthuset, Prāgas Rudolfinum, Barselonas Palau de Musica, Šanhajas Oriental Art Centre un Amsterdamas Concertgebouw.

Klausītāju un kritiķu atzinību nesusi Vestarda Šimkus sadarbība ar tādiem diriģentiem kā Andris Nelsons, Vasilijs Sinaiskis, Karels Marks Šišons, Teodors Kurenciss, kā arī solokoncerti un piedalīšanās kamermūzikas atskaņojumos Eiropā, ASV, Vidējos Austrumos, Ķīnā un Japānā.

Vestards sācis spēlēt klavieres piecu gadu vecumā Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Viņš studējis pie Dmitrija Baškirova un Klaudio Martinesa Mēnera Karalienes Sofijas Mūzikas augstskolā Madridē, pie Daniela Polaka Dienvidkalifornijas universitātē Losandželosā un pie Vadima Suhanova Riharda Štrausa konservatorijā Minhenē. Mācījies kompozīciju pie Pētera Vaska.

Vestards Šimkus bijis fonda New Names of the Planet stipendiāts, viņam piešķirts Igaunijas “Baltās zvaigznes” ordenis, Polijas Zelta ordenis par sniegumu koncertos, veltītos Friderika Šopēna 200. jubilejai, kā arī Latvijas Lielā mūzikas balva 2002 un 2009. 2014. gada maijā Vestardam Šimkum tika piešķirta Reingavas mūzikas festivāla balva Förderpreis des Rheingau Musik Festivals.

Pianists ieskaņojis septiņus soloalbumus, un pēdējie trīs nākuši klajā skaņu ierakstu namā ARS Produktion. Vestards Šimkus ir arī komponists – divu klavierkoncertu, kamerdarbu un klaviermūzikas skaņdarbu autors; viņa mūziku izdod apgāds SCHOTT Music & Media.