Nākamais jauniešu koncerts #Rimskis-Korsakovs. Profesors jūrnieka tērpā 17.03.!

23.01.2016 jaunumi, ziņas
Jauniesi_Korsakovs_kvadr

Nikolajs Rimskis-Korsakovs – jūrnieks un profesors vienā ādā. It kā nekas neparasts, ja viņš būtu kuģniecības profesors, bet nē – Rimskis-Korsakovs bija viena no 19. un 20. gadsimta mijas lielākajām autoritātēm Krievijas mūzikā, turklāt gan no tehnoloģiskā, gan no mākslinieciskā viedokļa. Pēc izskata – stingrs vīrs ar kuplu bārdu, pret audzēkņiem visai bargs, taču tuvāki pazinēji teicās, ka viņa acīs redzējuši arī kādas smieklu dzirkstelītes.

Simfoniskais tēlojums “Šeherezade” top 1888. gada jūlijā – viena mēneša laikā. Rimskim-Korsakovam ir brīnumjauka sieva, un kaut kā tā sanāk, ka ģimene aug arvien lielāka. Nepieciešams arvien lielāks dzīvoklis, un arī izdevumi aug strauji. Lielākie prieki un dzīves baudīšana notiek vasarās, kad ģimene pārceļas uz laukiem. Tas arī vienīgais gadalaiks, kad Rimskis-Korsakovs var no sirds nodoties komponēšanai.

Komponista iedvesmas avots jaunajai svītai ir “1001 nakts pasakas” ir t. s. islāma zelta laikmeta literatūras paraugs arābu valodā. Tēmas smeltas arābu, persiešu, indiešu, turku, ēģiptiešu mītoloģijā. Vienojošais elements ir valdnieks Šahriars un viņa sieva – prasmīgā stāstniece Šeherezade. Aladina lampa, Alibaba un viņa laupītāji, jūrceļotājs Sindbads – šie ir tikai daži populārākie varoņi no tūkstoš pasaku cikla, kas likās gana iedvesmojošs arī Nikolajam Rimskim-Korsakovam (atcerēsimies, ka 19. gadsimta otrajā pusē austrumu motīvi Krievijas komponistu vidū ir lielā cieņā).

Simfonisko svītu “Šeherezade” šoreiz diriģēs divi pavisam jauni diriģenti – Andris Rasmanis (viņa pārziņā divas pirmās daļas) un Kārlis Kundrāts (divas atlikušās daļas).

Andris Rasmanis ir Vīnē dzīvojošs orķestra un operu diriģents. 2012. gadā, diriģējot Vīnes Radio SO Musikverein Zelta zālē, Andris ar izcilību pabeidza orķestra diriģēšanas maģistrantūru Vīnes Mūzikas un atskaņotājmākslas universitātē. Šajā augstskolā Andris studēja orķestra diriģēšanu pie Uroša Lajovica, operdiriģēšanu pie Konrāda Leitnera un kordiriģēšanu pie Ervina Ortnera.

Savas neilgās karjeras laikā Andris Rasmanis diriģējis citstarp Francijas Radio FO, Berlīnes Konzerthaus orķestri, Vīnes Radio SO, Vīnes kamerorķestri un citus simfoniskos kolektīvus Austrijā, Portugālē, Rumānijā un Vācijā.


KAD?

17. martā plkst. 19.00

KUR?

Lielajā ģildē

CIK MAKSĀ?

7 eiro (Biļešu paradīzes kasēs un internetā: bilesuparadize.lv)


KAS IR #KONCERTSARUNAS AR GORAN GORA? 

Tās ir sarunas par laikmetu, komponista personību un viena klasiskās mūzikas hita noklausīšanās.

KAM DOMĀTAS? 
Jaunajiem klausītājiem, kas gatavi atklāt simfoniskajā mūziikā mītošos noslēpumus un pavērt sev jaunu pasauli.

KURŠ VADĪS KONCERTSARUNAS? 
Goran Gora – dziesminieks un teātra mūzikas autors ar lielisku humora izjūtu.

CIK MAKSĀ IEJA? 
Viena koncerta biļešu cena = 7 eiro

KAD BŪS NĀKAMAIS KONCERTS? 
4. feburārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē koncerts #FILIPS GLĀSS – TRANSA ARHITEKTS

AtgrieztiesLasīt vairāk

Pianists Andrejs Osokins kopā ar LNSO pirmatskaņos Jura Karlsona simfoniju orķestrim un klavierēm

21.10.19.

25. oktobrī Lielajā ģildē ar savu meistarīgo klavierspēli koncertā “LNSO un Andrejs Osokins” priecēs izcilais pianists Andrejs Osokins, kopā ar […]

Lasīt vairāk

21. oktobrī kase būs slēgta

18.10.19.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām – pirmdien, 21. oktobrī, Lielās ģildes kase būs slēgta. Aicinām biļetes iegādāties citās “Biļešu Paradīzes” kasēs […]

Lasīt vairāk

Simfoniskais hits ar Goran Gora. Čaikovska “Romeo un Džuljeta”. Atskats

18.10.19.

17. oktobrī  Lielajā Ģildē izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) jaunās sezonas pirmais “Simfoniskais hits ar Goran Gora” – izklaidējoši […]