Pavasara ieskaņā LNSO aicina uz koncertu ar brīnišķīgu mīlas balsi un Vivaldi “Gadalaikiem”

19.03.2018 jaunumi, ziņas
Rowland Greutter mit seiner Strativari Geige

23.martā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina uz pavasarīgu koncertu “Mocarts. Vasks. Vivaldi 4 gadalaiki”. Koncerta solists (vijole) un atskaņojuma vadītājs Rolands Greiters.

Lincā dzimušais, Zalcburgā un Ņujorkā studējušais Rolands Greiters ir Hamburgas jaunā brīnuma – nesen jaunatklātās Elbas filharmonijas – simfoniskā orķestra ilggadējs koncertmeistars. Viņš ir labās attiecībās ar Pētera Vaska mūziku, ko daudz spēlējis, un jo sevišķi te jāizceļ Vaska skaistais mīlestības stāsts Vox amoris, kas skanēs 23. marta koncertā. Pirms Vaska opusa – viena no Mocarta graciozajām naktsmūzikām. Koncerta vainagojumā – Antonio Vivaldi slavenie “Gadalaiki” ar putnudziesmām, pērkonnegaisu, medībām, mājīgām kamīnliesmām un Greitera vijoles spožo solo.

Pēteris Vasks par Vox amoris saka: “”Tas ir stāsts par pasaules lielāko spēku – mīlestību. Mīlestība bija, ir, un tā nekad nebeigsies. Manuprāt, solovijole un stīgu orķestris ir pats labākais sastāvs mīlestības stāsta izdziedāšanai. Vox amoris sacerēju Ričardam Tonjeti un Austrālijas kamerorķestrim. Viņi pirmatskaņoja šo kompozīciju 2009. gada 14. oktobrī Sidnejā. Ceru, ka Vox amoris uzrunās klausītājus un pasauli darīs mīlestībai (kaut nedaudz) atvērtāku.”

Vijolnieks Rolands Greiters ir Ziemeļvācijas Radio Elbas filharmonijas simfoniskā orķestra koncertmeistars, šobrīd Eiropā, Amerikā un Āzijā pieprasīts solomākslinieks. Greiters saņēmis augstākos apbalvojumus vairākos konkursos, tostarp Henrika Veņavska konkursā Džuljārda skolā un Ņujorkas Artists International Competition; viņš arī saņēmis Zalcburgas Mozarteum Mocarta balvu.

Mākslinieks uzstājies kā solists un orķestra mūziķis ar pasaulslaveniem diriģentiem – Herbertu Blomstedu, Mjunvunu Čunu, Alanu Gilbertu, Mareku Janovski, Mihaelu Gīlenu u. c. Uzstājoties ar šiem meistariem, Greiters koncertējis Ņujorkas Kārnegija zālē, Tokijas Bunka Kaykan, Buenosairesas Kolumba teātrī, Berlīnes filharmonijā, Hamburgas Laeiszhalle u. c.

Karjeras laikā uzstājies radioraidījumos, televīzijas pārraidēs un muzicējis ierakstos. Viņa repertuārs ir daudzveidīgs – no baroka līdz laikmetīgajai mūzikai. Greiters spēlēja pasaules pirmatskaņojumu Ulriha Leijendekera Vijolkoncertam, kas veltīts pašam Greiteram. Viņš bijis solists arī Leonarda Bernsteina, Helmuta Ēdera, Pētera Ruzickas un Pētera Vaska vijolkoncertos.

Līdztekus intensīvai koncertdarbībai vijolnieks pasniedz meistarklases visā pasaulē.

Koncerts ”Mocarts. Vasks. Vivaldi četri gadalaiki” notiks 23. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē.

Sekojot daudzu citu nozīmīgu Eiropas kultūras institūciju praksei, kopš šīs sezonas LNSO dāvā iespēju jauniešiem un studentiem, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, stundu pirms LNSO vakara koncertiem iegādāties neizpirktās biļetes par īpaši draudzīgu cenu – viena biļete maksās 5 EUR.

AtgrieztiesLasīt vairāk

LNSO aicina uz koncertu “Meistari un meistardarbi. Šostakovičs – jokdaris un vizionārs”

17.01.19.

25. janvārī LNSO, diriģents Andris Poga, solisti Plamena Mangova (klavieres) un Jānis Porietis (trompete) aicina uz koncertu “Meistari un meistardarbi. […]

Lasīt vairāk

Koncerts “Brāmsa koncerts un Dvoržāka simfonija”. Atskats

12.01.19.

11. janvārī Lielajā ģildē Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris koncertā “Brāmsa koncerts un Dvoržāka simfonija” muzicēja  lietuviešu diriģenta Gintara Rinkēviča vadībā. […]

Lasīt vairāk

Uz koncertu aicina “LNSO čellu Dream Team”, Terēze Gretere un Daumants Kalniņš

10.01.19.

17. janvārī plkst. 19.00 Lielajā ģildē LNSO kamermūzikas koncertā muzicēs “LNSO čellu Dream Team” , īpašie viesi Terēze Gretere un Daumants […]