Pieejamas biļetes uz “LNSO VASARNĪCA 2016″ koncertiem 26.-28.08.

15.06.2016 jaunumi, ziņas
Vasarnica_kvadr

Izziņojam LNSO otrā vasaras festivāla “LNSO vasarnīca” programmu un biļešu pārdošanu. Festivāls notiks no 26. līdz 28. augustam koncertzālē “Cēsis”, un tajā tiks piedāvāta krāšņa, daudzveidīga un izsmalcināta programma lieliem un maziem klasiskās mūzikas cienītājiem.

“LNSO vasarnīcas 2016” programmas stūrakmeņi ir trīs lielie vakara koncerti un muzikāls uzvedums bērniem “Vējš vītolos”.

Piektdien, 26. augustā plkst. 20.00

“LNSO VASARNĪCĀ – Vaska Vijolkoncerts un mēmā kino grāvējs”

Pie LNSO diriģenta pults stāsies jaunais diriģents Kaspars Ādamsons. Koncerta pirmajā daļā – šīgada lieljubilāra Pētera Vaska Vijolkoncerts, kura atskaņojumā soliste būs Parīzē studējošā Magdalēna Geka. Klausītāji atcerēsies viņas lielisko debiju ar LNSO, 2014. gada rudenī spēlējot solo Makša Bruha Pirmajā vijolkoncertā. Par šo sniegumu Magdalēna Geka tika nominēta Lielajai mūzikas balvai kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.

Koncerta otrajā daļā būs jau februārī Lielajā ģildē lielus panākumus guvušais LNSO kinoseanss. Uz ekrāna tiks rādīts amerikāņu mēmā komiskā kino šedevrs Safety Last! (1923), un orķestris spēlēs  speciāli šim seansam komponēto Platona Buravicka oriģinālmūziku. Visiem, kas ziemā netika uz šo izpārdoto koncertu, būs iespēja atgūt nokavēto.

Sestdien, 27. augustā plkst. 20.00

“LNSO VASARNĪCĀ – Raimonda Tigula labirints un Daumanta Kalniņa balādes”

Vasarnīcas chill-out vakars

Domu atslodzes un relaksējošu sajūtu vakars. Pirmajā daļā – Raimonds Tiguls ar speciāli festivālam komponētu jaundarbu “Labirints”, kura tapšanu iedvesmojusi doma par labirintu kā prāta attīrītāju un apskaidrības sniedzēju. Atskaņojumā piedalīsies LNSO stīgu kvartets un citi mūziķi, kā arī solosoprāns un pats autors ar savu maģisko hangu.

Koncerta otrajā daļā – dziedātājs Daumants Kalniņš un ģitārists Kaspars Zemītis ar klusinātu programmu, kur uzmanības lokā būs dažādu tautu un laikmetu balādes.

Svētdien, 28. augustā, plkst. 18.00

“LNSO VASARNĪCĀ – Vestards Šimkus un opera “Cilvēka balss””

Koncerta pirmajā daļā LNSO prezentēs savu jauno CD, kas izdots ASV ierakstu namā Odradek Records un kurā ieskaņoti Sergeja Rahmaņinova šedevri “Rapsodija par Paganīni tēmu” ar Vestarda Šimkus solo un kantāte “Zvani”, kuras ieskaņojumā piedalījās dziedātāji Irina Krikunova, Jevgeņijs Akimovs, Egils Siliņš un Valsts akadēmiskais koris “Latvija”. 28.  augustā klausīsimies “Rapsodiju” – pie koncertzāles “Cēsis” izcilā Steinway sēdīsies Vestards Šimkus, un pie diriģenta pults būs LNSO mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga.

Otrajā daļā – franču 20. gadsimta komponista Fransisa Pulenka liriskā un psiholoģiski dziļā monoopera “Cilvēka balss”. Tās centrā ir sieviete, kas saraustītās tālruņsarunās mēģina sadiegt faktiski izirušās attiecības ar savu mīļoto. Pulenka opuss patlaban pasaulē ir ārkārtīgi populārs, un LNSO tā atskaņošanai aicinājis izcilu franču soprānu Karenu Vūru (Vourc’h, 1976), kurai samtaina, daudzkrāsaina balss un liela pieredze Pulenka operas atskaņošanā. Operas koncertiestudējumu speciāli “LNSO vasarnīcai” veidos režisors Andrejs Žagars.

27. un 28. augustā būs iespēja skatīties jaunu muzikālu izrādi bērniem “Vējš vītolos”. Mūziku komponē “Spēlmaņu nakts” balvas ieguvējs, grupu “Gaujarts” un “Manta” iedvesmotājs Edgars Mākens, kurš raksta mūziku Nacionālā teātra un Valmieras teātra izrādēm. Režisors būs Ģirts Šolis, kas iestudē izrādes Latvijas Leļļu teātrī, Dirty Deal Teatro u. c. un kuru zinām kā savulaik populārās apvienības “umka.lv” līderi. Izrādē piedalīsies lelles, aktieri un LNSO kameransamblis klarnetista un diriģenta Gunta Kuzmas vadībā.


Pasaules praksē simfonisko orķestru vasaras rezidences ir ierasta lieta, un kopš 2015. gada savs vasaras klubs ir arī Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim. 2015. gada augustā koncertzālē “Cēsis” LNSO piedāvāja Britena Vijolkoncerta atskaņojumu ar Baibas Skrides solo, Čaikovska Ceturto simfoniju Andra Pogas interpretācijā, “Spīķeru kvarteta” un Vestarda Šimkus koncertu, Vāgnera operas “Loengrīns” fragmentu koncertatskaņojumu amerikāņu maestro Roberta Trevinjo lasījumā ar izcilu solistu piedalīšanos, muzikālu ceļojumu “Pasaka par Diegabiksi”, animācijas filmu seansus un mūzikas instrumentu meistardarbnīcas.

Arī šogad līdztekus lielajiem koncertiem un muzikālajai izrādei “Vējš vītolos” notiks muzikālās jogas nodarbības bērniem, mūzikas instrumentu meistardarbnīcas visai ģimenei, kā arī būs skatāma  fotoizstāde, kurā LNSO mūziķu portretus un ekspresuzņēmumus rādīs LNSO trompešu grupas koncertmeistars, pieredzējis un pieprasīts fotogrāfs Jānis Porietis.

Atgādinām – “LNSO vasarnīca” ir festivāls visai ģimenei, un programma veidota tā, lai visu triju dienu garumā būtu ko darīt gan lieliem, gan maziem. Vakara koncertu laikā koncertzālē darbosies radošā bērnistaba, kurā bērni varēs pavadīt laiku pieredzējušu audzinātāju uzraudzībā, kamēr vecāki klausās koncertu.


Biļetes  uz “LNSO vasarnīcas” koncertiem nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas uz vakara koncertiem, sākot no 10 EUR. Bērniem uz muzikālo izrādi – 5 EUR. Ir pieejamaas ģimenes biļetes. Sīkāka informācija par biļetēm www.lnso.lv sadaļā “Vasarnīca”.

 

AtgrieztiesLasīt vairāk

Pianista Georgija Osokina un LNSO koncertu diriģēs izcilais Lio Kuokmans

11.11.19.

15. novembrī uz Lielās ģildes skatuves skanēs pianista Georgija Osokina un LNSO koncerts, kuru diriģēs izcilais Honkongas diriģents Lio Kuokmans […]

Lasīt vairāk

“LeNeSOns un pasaku tēli”. Atskats

03.11.19.

2. novembrī koncertcikla “LeNeSOns” ietvaros Lielajā ģildē bija iespēja redzēt īpašu koncertizrādi gan lieliem, gan maziem – “LeNeSOns un pasaku […]

Lasīt vairāk

LNSO kamermūzikas koncerts “Sarkisjans un Bahs”. Atskats

01.11.19.

  31. oktobrī Lielajā ģildē izskanēja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistara Georga Sarkisjana koncerts. Vijolnieks sagatavojis jaunu soloprogrammu, kurā skanēja par mūzikas […]