Jāņa Šipkēvica dziesmu izrādes “Zenīts” pirmizrāde Vasarnīcā

12.07.2017 jaunumi, ziņas
VASARNICA_ZENITS_LNSO

Vasaras festivālā “LNSO vasarnīca” notiks Jāņa Šipkēvica dziesmu izrādes pusaudžiem “Zenīts” pirmizrāde

 

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris aicina mazos un lielos mūzikas mīļotājus uz krāšņu vasaras festivālu “LNSO vasarnīca”, kas notiks Cēsīs no 25. līdz 27. augustam. “LNSO vasarnīca” ir ikgadējs, daudzveidīgs klasiskās mūzikas festivāls visai ģimenei, kur programma veidota tā, lai visu triju dienu garumā būtu ko darīt gan lieliem, gan maziem mūzikas mīļotājiem.

Šīsvasaras festivālā līdzās simfoniskajiem un kamermūzikas koncertiem ieplānota Jāņa Šipkēvica muzikālās izrādes pusaudžiem “Zenīts” pirmizrāde, speciāli “LNSO vasarnīcai” radīts dziesmu cikls diviem zēniem un astoņiem instrumentiem. Izrāde tiek veidota kā paša Jāņa un viņa kādreizējā klasesbiedra, cikla dzejas autora Marta Pujāta intuitīvi emocionāls vēstījums par pieredzēto skolas gados.

Jānis Šipkēvics saka: “Tas būs savdabīgs psiholoģisks seanss, kurā ar dažādu žanru kompozīcijām tiek atjaunotas saites ar skolas laika maģisko pasauli. Muzikāli cikls būs tāds, kuru savam iztēles orķestrim it kā būtu uzrakstījis bērns. Ar vēlmi izprast apkārt notiekošo un piešķirt tam kādu rotaļīgu, eksistenciālu, smieklīgu, aizkustinošu, pārpasaulīgu un puiciski ikdienišķu jēgu.”

Izrādes režisors – Viesturs Meikšāns, scenogrāfe un tērpu māksliniece – Rūta Briede. Izrādē piedalīsies Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un “LNSO zenītansamblis” Gunta Kuzmas vadībā.

Programma sagatavota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu mērķprogrammas „„Latvijas skolas soma” satura radīšana” ietvaros.

Dziesmu izrāde “Zenīts” notiks 26. augustā plkst 13.00 un 15.00 un 27. augustā plkst. 15.00 koncertzāles “Cēsis” Kinozālē.

Pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem būs iespēja piedalīties Vara Klausītāja veidotajās muzikālajās meistardarbnīcās, kur savienosies zīmēšana un mūzika. Kamēr vecākie brāļi un māsas skatīsies izrādi pusaudžiem “Zenīts”, mazākie bērni varēs doties pasaku pasaulē. Īpašs būs tas, ka mazie skatītāji paši izvēlēsies stāsta varoņus un darbības vietu. Varis Klausītājs stāstu attīstīs improvizācijas veidā, un vēstījumā piedalīsies LNSO I vijoļu grupas koncertmeistara vietnieks Aleksejs Bahirs, kā arī māksliniece Ingrīda Ivane.

“Mūzikas laboratorija bērniem” festivāla mazos apmeklētājus gaidīs 26. augustā plkst. 14.00 un 16.00 un 27. augustā plkst. 12.00 un 17.00.

Kā jau ziņots iepriekš, “LNSO vasarnīca” notiks no 25. līdz 27. augustam koncertzālē “Cēsis”. Klausītājiem tiks piedāvāti trīs vakara koncerti, divas kamermūzikas programmas, muzikālā izrāde pusaudžiem un muzikālās laboratorijas un radošās bērnistabas jaunajiem klausītājiem.

Vakara koncertu laikā darbosies radošā bērnistaba, kurā bērni varēs pavadīt laiku pieredzējušu audzinātāju uzraudzībā, kamēr vecāki bauda koncertu. Cena vienam bērnam 3 EUR, diviem un vairāk bērniem – 2 EUR.

Biļetes uz festivāla pasākumiem ir nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas uz vakara koncertiem – no 7 EUR. Bērniem uz muzikālo izrādi – 4 EUR. Uz izrādi “Zenīts” var nopirkt ģimenes biļeti jeb 4 biļetes kopā par 28 EUR.

Uz visiem vakara koncertiem tiks organizēti speciāli autobusu reisi Rīga-Cēsis-Rīga, un biļetes uz tiem var iegādāties bilesuparadize.lv.

Sīkāka informācija par festivālu un biļetēm vasarnica.lnso.lv.

AtgrieztiesLasīt vairāk

Abonements koncertciklam LeNeSOns pieejams līdz 29. septembrim

23.09.18.

Gaidīta atkalsatikšanās ar bērnu draugu LeNeSOnu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri jau pavisam drīz – 29. septembrī.  Līdz pirmajam koncertam aicinām […]

Lasīt vairāk

LNSO jaunās sezonas atklāšanas koncerts

18.09.18.

Svinot Latvijas valsts simtgadi, 2018. gada 5. oktobrī Lielajā ģildē ar Pētera Vaska opusa – Koncerta obojai un orķestrim – […]

Lasīt vairāk

LNSO kopā ar Vestardu Šimku, Daumantu Kalniņu un RDKS zēnu kori 11. augustā uzstāsies Liķteņdārzā

28.05.18.

Ar krāšņu koncertu atzīmēs Likteņdārza 10 gadu jubileju! Atzīmējot 10 gadus, kopš uzsākts Likteņdārza projekts, un īpašā veidā veltot to […]