top of page

DIRIĢENTI

Tarmo Peltokoski.jpg

Mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents

TARMO PELTOKOSKI

Kopš 2022./2023. gada koncertsezonas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir 23 gadus vecais somu diriģents Tarmo Peltokoski.

 

Sākoties 2026./2027. gada koncertsezonai, somu diriģents TARMO PELTOKOSKI kļūs par Honkongas filharmoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju, pirms tam strādājot kā šī amata pienākumu izpildītājs 2025./2026. gada sezonā. 2022. gada janvārī viņš iecelts par Brēmenes Vācu kamerfilharmonijas galveno viesdiriģentu, kļūstot par pirmo šāda titula īpašnieku orķestra 42 gadu pastāvēšanas vēsturē. Tā paša gada maijā Peltokoski kļuva par Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu, sākot darbu no 2022./2023. gada koncertsezonas. Drīz pēc tam arī Roterdamas filharmonijas orķestris Peltokoski pasludināja par orķestra galveno viesdiriģentu. 2022. gada augustā tolaik 22 gadus vecais Tarmo Peltokoski diriģēja savu pirmo “Nībelunga gredzena” ciklu Somijas Eurajoki Bel Canto festivālā. 2022. gada decembrī Peltokoski iecelts par Tulūzas Nacionālā Kapitolija orķestra māksliniecisko vadītāju.

Lasīt vairāk >
 

vasilijs-sinaiskis.jpg

Goda diriģents

VASILIJS SINAISKIS

Vasilijs Sinaiskis ir Eiropas mērogā ievērojams operu un simfonisko koncertu diriģents ar plašu pieredzi vērā ņemamos opernamos un koncertzālēs, kā arī atzīts un pieprasīts diriģēšanas pasniedzējs. LNSO mūžā – viens no izcilākajiem galvenajiem diriģentiem, slavējams latviešu komponistu darbu iestudētājs. Plašāk pazīstams galvenokārt kā krievu, vācu un angļu simfoniskā repertuāra pārzinātājs.


Vasilijs Sinaiskis piedzimst 1947. gada 20. aprīlī Abezas nometnē (Inta, Komi Republika, Krievija) – zemnīcā netālu no Polārā loka. Pirmās klavieres ģimenē uzrodas, kad ģimene pārcēlusies uz Pečoru. Piecu gadu vecumā zēns sāk spēlēt klavieres. 1957. gadā tēvam atļauj atgriezties dzimtajā Ļeņingradā. Vasilijs Sinaiskis mācās klavierspēli un mūzikas teorētiskos priekšmetus. Diriģēšanas pamatus apgūst samērā agros gados, un viņa guru ir leģendārais Iļja Musins. 

 

Lasīt vairāk >

KRISTINA POSKA_edited_edited.jpg

Galvenā viesdiriģente

KRISTĪNA POSKA

Kristīna Poska ir starptautiski pieprasīta diriģente. Kopš 2019./2020. gada sezonas — Flandrijas SO galvenā diriģente un kopš 2021./2022. gada sezonas — Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenā viesdiriģente.

 

Starptautisku konkursu laureāte un prestižās Vācijas Diriģentu balvas ieguvēja 2013. gadā.

Šosezon Kristīna Poska debitē ar Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri, Lilles Nacionālo orķestri, Ālborgas SO, Hallé orķestri, Minesotas orķestri. Berlīnes Valsts operā Kristīna diriģē Mocarta operu “Burvju flauta” un Flandrijas Operā — Pučīni “Bohēmu”. Viņa atgriežas pie Nīderlandes FO, MDR SO un Västerås Sinfonietta.

Lasīt vairāk >

POGA_8313-copy_01-400x600_edited.jpg

Mākslinieciskais padomnieks

ANDRIS POGA

Andris Poga ir Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents. No 2013. līdz 2021. gadam viņš bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Patlaban turpina sadarbību ar LNSO kā mākslinieciskais padomnieks.

Iepriekšējās sezonās Andris Poga uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un Skandināvijas orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas atkārtoti diriģējis Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri Hamburgā, Ķelnes WDR simfonisko orķestri, Cīrihes Tonhalle orķestri, Leipcigas Gewandhaus orķestri, NHK Tokijas SO un daudzus citus. Andris diriģējis arī Vīnes SO, Sanktpēterburgas filharmonijas SO, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Londonas Karalisko filharmonisko orķestri, “Honkongas filharmoniķus” un Sidnejas SO.

Lasīt vairāk >

JĀNIS_STAFECKIS_edited_edited.jpg

Diriģents

JĀNIS STAFECKIS

Jānis Stafeckis ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģents kopš 2022./2023. gada sezonas.

Jānis Stafeckis ir dibinājis un vada Rēzeknes kamerorķestri, kas kopš 2012. gada vieno studentus un pedagogus no Latgales. Rēzeknes kamerorķestris jau ir nostiprinājies kā viens no vadošajiem Austrumlatvijas kolektīviem un regulāri sniedz koncertus vienā no jaunākajām un akustiski izcilākajām koncertzālēm Baltijā – Latgales vēstniecībā GORS. Jānis Stafeckis uzstājies ar tādām slavenībām kā soprānu Inesi Galanti, soprānu Sonoru Vaici, basu Krišjāni Norveli, vijolnieku Daniilu Bulajevu, čellisti Guntu Ābeli, vijolnieci Olīviju Steindleri un citiem.

Lasīt vairāk >

2024./2025. GADA SEZONAS VIESDIRIĢENTI

bottom of page