Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs"
Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs". No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu vai 1 h 05 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.
Kuģīša kursēšanas grafiks augustā
Darba dienās: 10.00, 12.00*, 14.00, 16.00*, 18.00, 19.00
Sestdienās, svētdienās un svētku dienās: 10.00, 11.30*, 13.00, 14.30, 16.00*, 17.30, 19.00
Dmitrijs Ļiss izpelnījies atzinību kā viens no savas paaudzes labākajiem diriģentiem. Viņš ir “Dienvidnīderlandes filharmoniķu” galvenais diriģents, Urālu filharmonijas orķestra muzikālais vadītājs, starptautiskā festivāla Eurasia mākslinieciskais vadītājs.
Diriģents uzstājies ar tādiem orķestriem kā Krievijas Nacionālais orķestris, Maskavas filharmoniskais orķestris, Sanktpēterburgas FO, Bergenas FO, Tronheimas SO, Nīderlandes Radio SO, Igaunijas Valsts SO, Lietuvas Valsts SO, Francijas Nacionālais orķestris, Budapeštas FO u. c.
Dmitrijs Ļiss sadarbojies ar ievērojamiem solistiem, kuru skaitā – Mstislavs Rostropovičs, Gidons Krēmers, Mihails Pletņovs, Andrejs Gavrilovs, Boriss Berezovskis, Jurijs Bašmets, Viktors Tretjakovs, Vadims Repins, Šlomo Mincs, Žils Apaps, Aleksandrs Kņazevs, Natālija Gūtmane, Sergejs Krilovs, Sola Gabeta, Pīters Donahjū, Dmitrijs Baškirovs. Uzstājies tādos starptautiskos festivālos kā La Folle Journée Nantē un Tokijā, Francijas Radio festivālā Monpeljē, Festival de Piano de La Roque d’Anthéron Francijā, Europalia Beļģijā, Bēthovena festivālā Bonnā, Pasaules simfonisko orķestru festivālā Maskavā.
Sadarbojoties ar ierakstu kompānijām Warner Classics, Harmonia Mundi un Mirare, Dmitrijs Ļiss ierakstījis Mjaskovska Sesto un Desmito simfoniju, Čaikovska Pirmo klavierkoncertu, Hačaturjana Klavierkoncertu. Ierakstīti arī Rahmaņinova klavierkoncerti, Brāmsa Otrais klavierkoncerts (ar Borisu Berezovski), Čaikovska Sestā simfonija un “Frančeska da Rimini”, Rimska-Korsakova “Šeherezade” un “Krievu Lieldienas”.
Dmitrijs Ļiss dzimis 1960. gadā. Ieguvis muzikālo izglītību Maskavas konservatorijā, studējot profesora, Maskavas filharmonijas orķestra vadītāja Dmitrija Kitajenko klasē un vēlāk turpinot strādāt par Kitajenko asistentu. Uzvarējis starptautiskajā Lovro Matačiča jauno diriģentu konkursā Zagrebā.