Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs"
Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs". No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu vai 1 h 05 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.
Kuģīša kursēšanas grafiks augustā
Darba dienās: 10.00, 12.00*, 14.00, 16.00*, 18.00, 19.00
Sestdienās, svētdienās un svētku dienās: 10.00, 11.30*, 13.00, 14.30, 16.00*, 17.30, 19.00
Franks Pēters Cimmermanis
Franks Pēters Cimmermanis tiek uzskatīts par vienu no savas paaudzes prominentākajiem vijolniekiem. Īpaši tiek slavēta viņa pašaizliedzīgā muzikalitāte, izcilība un asais prāts. Jau vairāk nekā trīs desmitgades mūziķis uzstājas ar nozīmīgākajiem pasaules orķestriem, sadarbojoties ar slaveniem diriģentiem un spēlējot lielākajās koncertzālēs un starptautiskos festivālos Eiropā, ASV, Japānā, Dienvidamerikā un Austrālijā.
Spožākie momenti 2018./2019. gada sezonā ietver sadarbību ar “Berlīnes filharmoniķiem”, Bambergas SO un Čehijas FO Jakuba Hrūšas vadībā, ar “Ņujorkas filharmoniķiem” un Manfrēdu Honeku, Karalisko Stokholmas FO un Sakari Oramo, Bavārijas Valsts orķestri un Dimu Slobodenjuku, kā arī viesmākslinieka statusu Drēzdenes Valsts kapelā pie Kristiāna Tīlemaņa ar koncertiem Drēzdenē, Vīnē, Bādenbādenē, Frankfurtē, Hamburgā un Zalcburgas Lieldienu festivālā. Cimmermanis koncertēs visā Eiropā ar savu Trio Zimmermann un aizsāks Bēthovena sonāšu ciklu ar pianistu Martinu Helmhenu.
Trio Zimmermann Cimmermanis spēlē kopā ar altistu Antuānu Tamestī un čellistu Kristiānu Poltēru. Ansamblis koncertē lielākajos mūzikas centros un festivālos Eiropā. BIS Records laidis klajā četrus dažādām balvām apveltītus CD, kuros trio atskaņo Bēthovenu, Mocartu, Šūbertu, Šēnbergu un Hindemitu.
Cimmermanis sniedzis četrus pasaules pirmatskaņojumus: Magnusa Lindberga Otro vijolkoncertu ar Londonas FO un Jāpu van Zvēdenu (2015), Matiasa Pinčera Vijolkoncertu en sourdine ar “Berlīnes filharmoniķiem” un Pēteru Etvešu (2003), Breta Dīna Vijolkoncertu “Vēstuļrakstīšanas zudusī māksla” ar Karaliskā Concertgebouw orķestri, ko diriģēja pats komponists (2007) un Augustas Rīdas Tomasas Trešo vijolkoncertu “Žonglieris paradīzē” ar Francijas Radio FO un Andreju Boreiko (2009).
Mūziķis saņēmis vairākas speciālas balvas un prēmijas, to skaitā Sjēnas Kidži Mūzikas akadēmijas prēmiju (1990), Reinas Kultūras balvu (1994), Duisburgas Mūzikas balvu (2002), Vācijas FR I šķiras Nopelnu Krustu (2008) un Hānavas Paula Hindemita balvu (2010).
Gadu gaitā Franks Pēters Cimmermanis ieskaņojis iespaidīgu apjomu mūzikas skaņu ierakstu namos EMI Classics, Sony Classical, BIS Records, hänssler CLASSIC, Ondine, Decca, Teldec Classics un ECM Records. Mūziķis ierakstījis lielāko tiesu nozīmīgāko koncertžanra pa-raugu no Baha līdz Ligeti, un daudzi no šiem ierakstiem saņēmuši pres-tižus apbalvojumus. Nesenākie ieraksti ir Baha vijolkoncerti ar Berliner Barock Solisten (hänssler CLASSIC), Šostakoviča vijolkoncerti ar NDR Elbphilharmonie Orchester un Alanu Gilbertu (BIS Records, šis ieraksts tika nominēts Grammy 2018), Mocarta vijolkoncerti un Sinfonia concertante ar Bavārijas Radio kamerorķestri un Antuānu Tamestī (hänssler CLASSIC).
Franks Cimmermanis dzimis 1965. gadā Duisburgā un sācis spēlēt vijoli piecu gadu vecumā. Pirmo koncertu ar orķestri sniedzis desmit gadu vecumā. Mūziķis studējis pie Valērija Gradova, Saško Gavrilova un Hermaņa Krebersa.
Viņš spēlē 1711. gadā būvētu Antonio Stradivāri vijoli “Lēdija Inčikvina” (Lady Inchiquin), ko laipni apgādājis Ziemeļreinas-Vestfālenes Mākslas fonds Kunst im Landesbesitz Diseldorfā.