Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs"
Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs". No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu vai 1 h 05 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.
Kuģīša kursēšanas grafiks augustā
Darba dienās: 10.00, 12.00*, 14.00, 16.00*, 18.00, 19.00
Sestdienās, svētdienās un svētku dienās: 10.00, 11.30*, 13.00, 14.30, 16.00*, 17.30, 19.00
Georgijs Osokins
GEORGIJS OSOKINS plašu starptautisku ievērību guva 2015. gadā, vien 19 gadu vecumā piedaloties Starptautiskajā Šopēna konkursā. Jau vēl pirms konkursa fināla Georgijs Osokins saņēma uzaicinājumus, kas citkārt atvēlēti tikai uzvarētājiem: uzstāties gan prestižajā festivālā “Šopēns un viņa Eiropa” Varšavā, gan doties pirmajā Japānas tūrē, gan koncertēt un ierakstīt mūziku trīs dažādos kontinentos. Atsaucoties uzaicinājumiem, Georgijs Osokins koncertējis Polijas Nacionālā radio simfoniskā orķestra koncertnamā Katovicē, Tokijas Metropoles teātrī, Maskavas koncertzālē Zarjadje, uzstājies Šveicē, Vācijā, ASV, Kanādā, Īrijā un Lielbritānijā.
Georgijs sniedzis nozīmīgas debijas Berlīnes Konzerthaus un Vankūveras Playhouse, kur viņš aizstāja pasaulslaveno pianistu Nelsonu Freiri. 2019. gadā Osokins uzstājies Rūras klavierfestivālā, Hamburgas Laeiszhalle, Bernes International Piano Series, Hamburgas Elbas filharmonijā, Lockenhaus festivālā, Onkagudo koncertzālē Japānā un Tongyeong koncertzālē Dienvidkorejā. 2021. gadā Osokins debitējis leģendārajā Zalcburgas festivālā. Savas karjeras laikā, 10 gadu vecumā debitējot ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Osokins uzstājies arī ar kamerorķestri Amadeus, Taivānas filharmonisko orķestri, Tokijas New City Orchestra, Neapoles filharmonisko orķestri, Sinfonietta Cracovia u.c. Viņš muzicējis kopā ar Giedri Dirvanauskaiti, Sergeju Nakarjakovu, Nikolasu Altštetu, Juliannu Avdejevu, Andreju Boreiko, Lio Kuokmenu un citiem.
Kopš 2018. gada Georgijs sadarbojas ar Gidonu Krēmeru, kopā atskaņojot Šopēna kamermūziku, Baha, Mocarta, Šūmaņa, Veinberga un Silvestrova darbus un muzicējot Lielbritānijā, Īrijā, Krievijā, Polijā, Vācijā, Āzijā un ASV. Līdzās Likā Debargam Georgijs ir pirmais, ko Gidons Krēmers un Kremerata Baltica 22 gadu pastāvēšanas vēsturē ir iecēluši par orķestra pastāvīgo rezidējošo viesmākslinieku. 2020. gadā vācu izdevniecība Accentus izdeva Georgija un Gidona Krēmera pirmo kamermūzikas albumu, kurā iekļauti Šopēna un Bēthovena trio, par kuru saņemta nominācija 2020. gada Starptautiskajai klasiskās mūzikas balvai. 2019. gadā maijā Piano Classics izdeva otro Georgija Osokina tvartu ar Sergeja Rahmaņinova opusiem, par kuru pianists saņēmis izcilas recenzijas no Pizzicato, Gramophone, France Musique, Dānijas Radio u.c.
Georgijs Osokins 2016. gadā saņēmis arī Latvijas Lielo Mūzikas balvu, kļūdams par pašu jaunāko šī augstā apbalvojuma saņēmēju balvas pasniegšanas vēsturē. Atkārtoti šo novērtējumu guvis arī 2021. gadā kategorijā “Par izcilu interpretāciju”.
2018. gada novembrī Polijas Republikas prezidents Georgijam piešķīra Nopelnu ordeņa sudraba krustu.
Uzstājoties Georgijs vienmēr lieto savu pēc pasūtījuma gatavoto Fazioli klaviersolu.