Ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs"
Viens no populārākajiem pilsētas tūrisma un atpūtas objektiem ir Ventspils brīvostas ekskursiju kuģītis "Hercogs Jēkabs". No maija līdz oktobrim tas 5–7 reizes dienā atiet no piestātnes Tirgus un Ostas ielu krustojumā. 45 minūšu vai 1 h 05 minūšu brauciena laikā Jums ir iespēja aplūkot Ventas upes grīvu, vecpilsētu un Ventspils brīvostas industriālo teritoriju un jūras vārtus. Uz kuģīša ir 150 vietu.
Kuģīša kursēšanas grafiks augustā
Darba dienās: 10.00, 12.00*, 14.00, 16.00*, 18.00, 19.00
Sestdienās, svētdienās un svētku dienās: 10.00, 11.30*, 13.00, 14.30, 16.00*, 17.30, 19.00
Vladimirs Fedosejevs, P. Čaikovska Lielā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents un Cīrihes operas un Cīrihes Tonhalles pastāvīgais viesdiriģents, ir guvis pasaules slavu ar savām visatšķirīgāko dažādu laikmetu un stilu komponistu skaņdarbu interpretācijām. Bez Mocarta, Brāmsa vai Šostakoviča viņa repertuārā ir arī mazāk zināmi meistari, tādi kā Janāčeks vai Bergs. Savas ilgās karjeras laikā Vladimirs Fedosejevs ir saņēmis neskaitāmas starptautiskas atzinības: Krievijas ordeni “Par nopelniem dzimtenes labā” un Austrijas Sudraba krustu par ieguldījumu kultūrā (abus 1996. gadā); Zelta zvaigzni no Vīnes pilsētas (2002. gadā); pirmās pakāpes Goda krustu zinātnē un mākslā no Austrijas Akadēmijas (2005. gadā); nesenāko – Starptautiskās Gustava Mālera biedrības Zelta medaļu (2007. gadā) – un citas.
Vladimirs Fedosejevs absolvēja Maskavas Gņesinu vārdā nosaukto mūzikas akadēmiju un P. Čaikovska konservatoriju (profesora Leo Ginzburga klasē), un leģendārais Jevgeņijs Mravinskis viņu uzaicināja diriģēt Ļeņingradas filharmonijas orķestri. Arī viņa operas debija notika Ļeņingradā (tagadējā Sanktpēterburgā), viņa dzimtajā pilsētā, Marijas teātrī.
1974. gadā Vladimirs Fedosejevs kļuva par Maskavas radio simfoniskā orķestra, tagadējā P. Čaikovska Lielā simfoniskā orķestra, māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu. Paralēli šim darbam laikposmā no 1997. gada līdz 2004. gadam viņš bija Vīnes simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Pēdējos gados Maestro ir strādājis kā viesdiriģents ar daudziem pasaulē vadošiem orķestriem, tādiem kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Ķelnes filharmoniķi, Leipcigas Gewandhaus orķestris, Berlīnes filharmoniķi, Cīrihes Tonhalles orķestris (kur viņš diriģē katru sezonu) un Francijas Radio filharmonijas orķestris. Viņa sniegumu augstu vērtē arī Japānā, kur viņš 1996. gadā tika iecelts par Tokijas filharmonijas orķestra pamata viesdiriģentu. 2004./05. gada sezonā viņš kā viesdiriģents strādāja ar Klīvlendas orķestri un Detroitas un Pitsburgas simfoniskajiem orķestriem.
Sākot no 2009. gada janvāra P. Čaikovska Lielā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Vladimirs Fedosejevs ir uzaicināts būt par Milānas Džuzepes Verdi vārdā nosauktā simfoniskā orķestra štata diriģentu.
Kritiķi vienmēr ir ievērojuši V. Fedosejeva pārsteidzošo izcilību, viņa programmu unikalitāti, jaunu kompozīciju atklājumus un oriģinālās labi pazīstamu skaņdarbu interpretācijas. Viņa lielāko panākumu vidū ir Musorgska, Čaikovska, Verdi, Berlioza, Janāčeka un Šostakoviča operu iestudējumi Vīnē, Parīzē, Milānā, Cīrihē, Brēgencā, Florencē un citur. Viņam ir arī plašs ierakstu klāsts, kas aptver Rimska-Korsakova, Rahmaņinova, Stravinska, Skrjabina, Brāmsa, Bēthovena un daudzu citu komponistu simfonijas, operas un baletus. 2008. gada sākumā viņš pabeidza pilnīgu Brāmsa simfoniju kolekciju, ko izdeva Warner Classical & Jazz, Lontano. 2009. gadā firma Warnerpublicēja Čaikovska simfoniju “Manfreds” un svītu Nr. 4 “Mocartiāna”, Sen-Sansa simfoniju URBS ROMA, Slāvu dejas un Koncertu čellam ar Aleksandru Kņazevu, kā arī Dvoržāka Stabat Mater.
Viņa Čaikovska, Rimska-Korsakova, Musorgska, Verdi, Berlioza, Janāčeka operu iestudējumi Vīnē, Parīzē, Cīrihē un citos Eiropas operteātros vienmēr ir guvuši lielus panākumus skatītāju vidū un augsti novērtēti presē. Tas sakāms arī par viņa neseno Dvoržāka operas “Rusalka” (“Nāriņa”) iestudējumu Cīrihes operā, Ļeras Auerbahas “Gogoli” Vīnes teātrī [Theater an der Wien], Aleksandra Borodina operu “Princis Igors” Cīrihes operā un Žila Masnē “Kleopatru” Zalcburgas Vasarsvētku festivālā.
2010. gadā tika atzīmēta P. Čaikovska Lielā simfoniskā orķestra 80 gadu jubileja. Decembrī Maestro ar savu orķestri devās jubilejas turnejā uz Eiropas kultūras galvaspilsētām.
2011./2012. gada sezonas sākumu iezīmēja trīs P. Čaikovska Lielā simfoniskā orķestra koncerti Maestro Fedosejeva vadībā Vīnes mūzikas biedrības Zelta zālē. Pēc tam Maestro Fedosejevs devās milzīgiem panākumiem vainagotā koncertturnejā pa Japānu kopā ar Tokijas filharmoniķiem šī orķestra 100 gadu svinību ietvaros.
2012./2013. sezonā ir ietvertas turnejas ar P. Čaikovska Lielo simfonisko orķestri Spānijā, Baltijas valstīs, Japānā, Šveicē, Vācijā, Itālijā un Čehijā; līdzdalība modernās un klasiskās mūzikas festivālos Eiropā, kā arī koncerti labākajās lielāko Krievijas pilsētu koncertzālēs un virkne koncertu kopā ar Vīnes simfonisko orķestri, Somijas Radio simfonisko orķestri, NHK simfonisko orķestri un Osakas filharmonijas orķestri.