Andris Poga

 

Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013./ 2014. gada sezonas.

Iepriekšējās sezonās uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas ar NDR Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes WDR simfonisko orķestri, Minhenes filharmoniķiem, Berlīnes Vācu simfonisko orķestri, Drēzdenes filharmonisko orķestri, Leipcigas Gewandhaus orķestri aicināts uz atkārtotu sadarbību ar tiem. Diriģējis arī Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, SWR orķestri Štutgartē, Dānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas filharmonisko orķestri, Accademia Nazionale di Santa Cecilia Romā, Cīrihes Tonhalle orķestri, Francijas Nacionālo orķestri un Sidnejas simfonisko orķestri.

2017./2018. gada sezonas būtiskie akcenti ir debija ar Oslo filharmonisko orķestri, Vīnes simfoniķiem, Šanhajas simfonisko orķestri un Turīnas RAI Nacionālo simfonisko orķestri, arī atgriešanās pie Tokijas NHK, Tulūzas Kapitolija simfoniskā orķestra, Leipcigas Gewandhaus un citu prestižu orķestru diriģenta pults.

2018. gada oktobrī, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Andris Poga kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri dosies koncertturnejā uz Vāciju, Franciju un Šveici.

Andra Pogas starptautiskā karjera sākās pēc uzvaras Jevgeņija Svetlanova starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gadā. No 2011. līdz 2014. gadam viņš bija Pāvo Jervi asistents L’Orchestre de Paris, no 2012. līdz 2014. gadam – Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents.

Andris Poga ir absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas diriģēšanas klasi. Studējis arī filozofiju Latvijas Universitātē un diriģēšanu Vīnes Mūzikas un tēlotājas mākslas universitātē Uroša Lajovica klasē.