Andris Poga

Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013./2014. gada sezonas.

Iepriekšējās sezonās uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc veiksmīgas debijas Poga atkārtoti diriģējis NHK Tokijas SO, Vīnes SO, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio SO, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu SO, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas Gewandhaus orķestri. Poga uzstājies arī ar Frankfurtes Radio SO, Štutgartes Radio (SWR) SO, Dānijas Nacionālo SO, Sanktpēterburgas filharmonijas Nopelniem bagāto akadēmisko SO, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Cīrihes Tonhalle orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Šanhajas SO un Sidnejas SO.

2018./2019. gada sezonas būtiskie akcenti Andra Pogas radošajā darbā ir debija ar Honkongas filharmonisko orķestri un MDR Leipcigas Radio SO, kā arī atgriešanās pie “Osakas filharmoniķu”, Rietumvācijas Radio simfoniskā orķestra, Cīrihes Tonhalle orķestra, Ziemeļvācijas Radio Elbas filharmonijas orķestra, Berlīnes Vācu simfoniskā orķestra, “Drēzdenes filharmoniķu” un Francijas Radio filharmoniskā orķestra diriģenta pults.

2018. gada oktobrī, atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Andris Poga kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri devās koncertturnejā uz Vāciju, Franciju (orķestra debijas koncerts Parīzes filharmonijā) un Šveici, kā arī piedalījās prestižajā Bratislavas festivālā.

Andra Pogas starptautiskā karjera sākās pēc uzvaras Jevgeņija Svetlanova starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gadā. No 2011. līdz 2014. gadam viņš bija Pāvo Jervi asistents Orchestre de Paris un no 2012. līdz 2014. gadam – Bostonas SO asistentdiriģents.

Andris Poga absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfoniskā orķestra diriģēšanas klasi. Studējis arī filozofiju Latvijas Universitātē un diriģēšanu Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē Uroša Lajovica klasē.

No 2021./2022. gada sezonas Andris Poga būs Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents.