Andris Poga

Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013. gada novembra.

2010. gadā Andris Poga uzvar Jevgeņija Svetlanova II starptautiskajā diriģentu konkursā Monpeljē (Francija), un šie panākumi maina jaunā diriģenta dzīvi. 2011–2014 Andris Poga ir L’Orchestre de Paris galvenā diriģenta Pāvo Jervi asistents un 2012–2014 – Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents. Šajos gados Andris Poga sekmējis karjeras augšupeju, dažādos koncertos aizstājot Žoržu Pretru, Miko Franku un Lorinu Māzelu.

Pēdējā laikā Andris Poga strādājis ar Cīrihes Tonhalle orķestri; ar koncertiem un meistarklasēm piedalījies Valērija Gergijeva vadītajā Pacific Music Festival festivālā (Japāna). Veiksmīgi turpinās Andra Pogas sadarbība ar labākajiem Vācijas orķestriem – Andris veica Bavārijas Radio pasūtinātu Kančeli un Vaska mūzikas ierakstu ar “Bambergas simfoniķiem”, koncertos diriģēja Ziemeļvācijas Radio Hamburgas simfonisko orķestri un “Minhenes filharmoniķus”, debitēja ar Leipcigas Gewandhaus orķestri, Frankfurtes Radio simfonisko orķestri un Francijas Nacionālo simfonisko orķestri. Andris Poga diriģējis arī Montekarlo filharmonisko orķestri, Tokijas NHK simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas filharmonijas orķestri un Svetlanova Krievijas Valsts akadēmisko simfonisko orķestri. 2016. gada 30. novembrī Berlīnes filharmonijā notika Andra debija ar Berlīnes Vācu simfonisko orķestri.

Gada nogali maestro pavadīja Osakā, kur diriģēja Japānā tradicionālos Bēthovena Devītās simfonijas atskaņojumus. Februārī Andrim Pogam bija iespēja atgriezties pie Orchestre de Paris un koncertēt Parīzes filharmonijā, maija sākumā Andris Poga un Baiba Skride ar Sidnejas SO sniedza Pētera Čaikovska, Sergeja Prokofjeva un Riharda Vāgnera mūzikas programmu Sidnejas operā, savukārt jūlijā Poga atgriezās Francijas Radio festivālā Monpeljē, kur uzstājās ar Tulūzas Kapitolija SO.

2017. gada augustā LNSO Andra Pogas vadībā debitēja prestižajā Rokdanteronas klaviermūzikas festivālā Francijā.

No 2007. līdz 2010. gadam Andris Poga bija Orķestra “Rīga” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Par vienu no pirmajiem koncertiem ar LNSO Andris Poga saņēma Lielo mūzikas balvu 2007 kategorijā “Par izcilu debiju”.